קראפאס ניצח. דמולאן איבד למעלה מ-4 דקות

צפו: תאונה קשה להולנדי בקטע הרביעי. רוגליץ' הגדיל את הפער

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.05.19 - 18:46
תחילת כתבה

ההרים עדיין לפנינו, אבל הדרמה בג'ירו ד'איטליה כבר החלה. ריצ'ארד קראפאס זכה היום (שלישי) בקטע הרביעי של המרוץ, כאשר המוביל הסלובני פרימוז' רוגליץ' לא רק שמר על החולצה הוורודה, אלא גם פתח פער בצמרת הדירוג הכללי. הרוכב האקוודורי של מוביסטאר השיג את ניצחונו השני בקריירה בגראנד טור האיטלקי.

המפסיד הגדול של היום הוא טום דמולאן שהיה מעורב בתאונת ענק כ-6 ק"מ לסיום הקטע בפרסקאטי (225 ק"מ מאורבטלו). ההולנדי שזכה בג'ירו 2017 דימם מרגלו וסבל כל הדרך לקו הסיום, כשהגיע בפיגור של 4 דקות ו-4 שניות מהמנצח. בקצב הזה יהיה לרוכב של סאנווב קשה מאוד לסגור את הפער מהחולצה הוורודה, כאשר הוא מפגר ב-4 דקות ו-30 שניות אחרי רוגליץ' בדירוג הכללי. דמולאן פונה לביה"ח שם עבר בדיקות רפואיות שקבעו כי הוא לא סובל משבר: "נראה איך ארגיש בבוקר", צייץ ההולנדי.

התאונה פיצלה לחלוטין את הפלוטון, כאשר קילומטר לסיום נותרו רק שבעה רוכבים, ביניהם רוגליץ' שהצליח להגיע לקו הסיום במקום השישי (2 שניות אחרי קראפאס) ולהגדיל את הפער מיתר הפייבוריטים כמו וינצ'נזו ניבאלי, מיגל אנחל לופס וסיימון ייטס ב-16 שניות. קראפאס תיזמן נהדר את היציאה שלו וניצל את השיפוע על הכביש (4.5%) כדי לתקוף את החבורה המובילה. קאלב יואן הגיע למקום השני ואילו דייגו אוליסי הסתפק במקום השלישי.

גיא ניב, הנציג הישראלי של סייקלינג אקדמי, נתקע אחרי התאונה וסיים בפיגור של 5 דקות ו-31 שניות מקראפאס. אבל השלים עוד יום רגוע מבחינתו ומבחינת סייקלינג אקדמי. מחר ניב והפלוטון יגיעו לטראקינה (140 ק"מ מפרסקאטי) לשלב החמישי שיחל בעליה אבל צפוי להסתיים בספרינט המוני על קו הסיום.