מסאנדה זכה בקטע ה-6, קונטי לקח את ההובלה

צפו: פלאסה מאקדמי הגיע למקום ה-4. רוגליץ' היה מעורב בתאונה ואיבד למעלה מ-5 דקות למוביל החדש

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.05.19 - 18:14
תחילת כתבה

עוד יום של דרמות ובעיקר שינויים בג'ירו ד'איטליה. פאוסטו מסאנדה הגשים חלום ילדות כאשר זכה היום (חמישי) בניצחון בקטע השישי בסן ג'יובאני רוטונדו (238 ק"מ מקסינו). ואלריו קונטי מקבוצת UAE אומנם הסתפק רק במקום השני אחרי מאבק עיקש עם בן ארצו האיטלקי, אבל ילבש את החולצה הוורודה על חשבונו של פרימוז' רוגליץ' שהחזיק בה מהשלב הראשון.

רובן פלאסה שהיה חלק מקבוצת הבריחה הצליח להגיע למקום הרביעי - 38 שניות אחרי המנצח, כאשר חוסה רוחאס ממוביסטאר הקדים אותו ממש על קו הסיום. יש לציין כי פלאסה, כבר הגיע למקום השני בעונה שעברה בג'ירו במדי סייקלינג אקדמי, ויכול לצאת מאוכזב, שכן היה זה הניסיון הראשון שלו בג'ירו 2019 לזכות בניצחון. 

בתחילת הקטע רוגליץ' היה מעורב בתאונה ונזקק לטיפול רפואי. אך זה לא מנע ממנו להמשיך לדווש וזו גם לא הסיבה בגינה איבדה את המקום הראשון שלו. הפלוטון לקח "יום חופש" ואיפשר לקבוצת הבורחים ליצור פער גדול. רוגליץ', סיימון ייטס, וינצ'נזו ניבאלי ויתר הרוכבים המובילים הגיעו לקו הסיום אחרי 7 דקות ו-19 שניות ממסאנדה.

קונטי עלה למקום הראשון בדירוג הכללי, כאשר ג'יובאני קרבוני (ברדיאני) ונאנס פטרס (AG2R) מדורגים בשני המקומות הנוספים על הפודיום במרחק של 1:41 דקות ו-2:09 בהתאמה. מסאנדה (אנדרוני ג'יוקאטולי) מוצא את עצמו במקום השביעי (3:14) ואילו רוגליץ' ירד למקום ה-11 כשהוא נמצא בפער של 5 דקות ו-24 שניות מקונטי. כאשר הפייבוריטים יגיעו להרים, צפויים שינויים נוספים בדירוג.

גיא ניב סיים עם יתר הפייבוריטים במקום ה-91 בסיום השלב השישי. בדירוג הכללי, הישראלי היחיד בג'ירו נמצא במקום ה-123 בפער של 29 דקות ו-9 שניות אחרי קונטי.

הדפס