צפו: רוגליץ' ניצח בסן מרינו ופתח פער על יריבו

הסלובני בלט בנג"ש. קונטי עדיין מוביל. תוצאה טובה לניבאלי ומולמה, ייטס איבד זמן רב

מערכת אתר ערוץ הספורט  19.05.19 - 18:13

תגיות: ג'ירו

תחילת כתבה

פרימוז' רוגליץ' לא הגיע כדי לשחק משחקים, אלא כדי לזכות בג'ירו ד'איטליה. הרוכב הסלובני השיג הערב (ראשון) את ניצחונו השני בתחרות כשסיים במקום הראשון בקטע הנג"ש הרטוב בסן מרינו (34.8 ק"מ מריצ'יונה) והגדיל את הפער על מתחריו האחרים המועמדים לניצחון. ואלריו קונטי ממשיך להוביל את הדירוג הכללי וילבש את החולצה הוורודה גם לאחר יום המנוחה, אבל הפער בינו לבין מתחרי ה-GC הצטמצם.

רוגליץ', שניצח את הקטע הראשון בבולוניה, סיים בזמן של 51 דקות ו-52 שניות, כשהוא מקדים ב-11 שניות את ויקטור קמפנארטס (לוטו סודאל) הבלגי ובדקה שלמה את באוקה מולמה מטרק סגאפרדו, שנמצא חזק בתמונת הפודיום בסיום הג'ירו. הרוכב של לוטו יומבו הקדים גם את וינצ'נזו ניבאלי, מי שמסתמן כיריבו העיקש על החולצה הוורודה, בדקה ו-5 שניות. סיימון ייטס הגיע באיחור של 3 דקות ו-11 שניות ואילו מיגל אנחל לופס איבד גובה כשסיים בפיגור של 3:45 דקות אחרי רוגליץ'.

קונטי, שהגיע ב-3 דקות ו-34 שניות פיגור מהזמן של המנצח, כאמור שמר על המקום הראשון בדירוג הכללי, כשהוא מקדים בדקה ו-50 שניות את רוגליץ', שטיפס למקום השני. נונס פטרס מ-AG2R שלישי עם 2:21 דקות פיגור מהרוכב האיטלקי.

גיא ניב מסייקלינג אקדמי הגיע למקום ה-103, כשהוא מפגר ב-6 דקות ו-36 שניות מהזמן של המנצח. כריס ניילנדס הלטבי היה בעל התוצאה הטובה ביותר מבין רוכבי הקבוצה הישראלית כשסיים במקום ה-28 הכללי - 2 דקות ו-57 שניות אחרי רוגליץ'.

מחר הרוכבים יזכו ליום המנוחה הראשון שלהם בג'ירו וביום שלישי יתחדש המירוץ כאשר הקטע ה-10 יחל ברבאנה ויהיה מישורי לחלוטין לאורך 145 ק"מ עד לקו הסיום במודנה. הספרינטרים הבכירים כמו פסקל אקרמן, קאלב יואן ואליה ויויאני צפויים לתת את הטון על המסלול המהיר.