צפו: דמאר ניצח בקטע ה-10, אקרמן התרסק

דרמה במודנה: צ'ימולאי סיים שישי. קונטי שמר על הפסגה

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.05.19 - 18:42
תחילת כתבה

אחרי יום המנוחה, רוכבי הג'ירו ד'איטליה חזרו לפעילות בעיר המכוניות ואלבומי המדבקות של פאניני - מודנה. 145 ק"מ מישוריים ומהירים במיוחד מרבאנה, הסתיימו כצפוי בספרינט המוני על קו הסיום, כאשר המנצח של היום (שלישי) היה ארנו דמאר מ-FDJ.

זה היה הניצחון הצרפתי הראשון העונה בג'ירו, כאשר דמאר הקדים את אליה ויויאני (דקוניק קוויק סטפ) וזליג רודיגר (בורה) שסיימו במקומות 2 ו-3 על הפודיום בהתאמה. דוידה צ'ימולאי מסייקלינג אקדמי, שוב בתמונת הטופ 10 של הספרינטרים, כשסיים במקום השישי המכובד.

הדרמה הגדולה היתה 2 ק"מ לסיום, כאשר פרנסיסקו ונטוסו מ-CCC החליט ללכת על הניצחון בפריצת סולו יומרנית. כשהרוכבים עברו את הדגל הכחול, אירעה תאונה בפלוטון בה היה מעורב הספרינטר המוביל של התחרות, פסקל אקרמן, שיצא מתמונת הניצחון אחרי נחיתה כואבת על האספלט. ונטוסו נלכד ע"י מה שנשאר מהדבוקה המובילה, ואז דמאר הפעיל את המבערים וחצה ראשון את קו הסיום.

צמרת הדירוג הכללי לא השתנתה. ואלריו קונטי האיטלקי של UAE ממשיך להוביל ואחריו פרימוז' רוגליץ מלוטו יומבו, שמפגר ב-1:50 דקות אחריו. במקום השלישי ניצב נאנס פיטרס הצרפתי של AG2R.

קטע 11 שיחל מחר בקאפרי ויסתיים בנובי ליגרה, כולל 221 ק"מ מישוריים לחלוטין. גם הפעם, מי שצפויים לתת את הטון יהיו הספרינטרים הבכירים, כאשר הפניה היחידה לכיוון קו הסיום תגיע 3 ק"מ לפני הסיום.

הדפס