יואן זכה בקטע ה-11, צ'ימולאי במקום ה-5

אין שינוי בצמרת. האיטלקי השיג טופ 10 בפעם החמישית. האוסטרלי נטש את התחרות אחרי הניצחון

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.05.19 - 21:27
מוליך את הג'ירו לאחר 11 קטעים. יואן (getty)
מוליך את הג'ירו לאחר 11 קטעים. יואן (getty)
תחילת כתבהקאלב יואן זכה הערב (רביעי) בקטע השני שלו בג'ירו 2019, כאשר היה הרוכב המהיר ביותר וחצה את קו הסיום בנובי ליגרה (קטע 11) ראשון. פעם נוספת שפסקל אקרמן המתאושש מתאונה הוביל את הספרינט, אבל סיים רק במקום השלישי. ארנו דמאר, מנצח הקטע ה-10, הסתפק בסגנות.

ֱבסיום הקטע, החליט יואן לפרוש מהתחרות כדי להתכונן לטור דה פראנס. האוסטרלי של לוטו סודאל שלא יזנק לחלק ה-12 אמר: ״אני עוזב את הגירו בהרגשה נהדרת. שני ניצחונות הם יותר ממה שציפיתי״. גם הספרינטר המאכזב של הגירו אליה ויויאני החליט לפרוש ולא ימשיך לאלפים האיטלקיים.

ואלריו קונטי שמר יום נוסף על החולצה הוורודה, כאשר הגיע עם הפלוטון בזמן זהה לזמן של הספרינטרים המובילים. האיטלקי של UAE יגיע לקטע ה-12 עם פער של 1:50 דקות על פרימוז' רוגליץ' הסלובני. יתר הפייבוריטים כגון וינצ'נזו ניבאלי, סיימון ייטס ובאוקה מולמה הגיעו גם הם עם זמן זהה לקו הסיום.

לסייקלינג אקדמי היה עוד יום מוצלח אחרי שהובילה את הרכבת של המאיצים והביאה את דוידה צ'ימולאי למקום החמישי בקטע המישורי שיצא מקאפרי (221 ק"מ). הכוכב האיטלקי של אקדמי סיפק עוד הופעה טובה בסדרה ובפעם החמישית שהוא משיג מקום בעשירייה הפותחת. זו גם התוצאה הטובה ביותר שלו השנה בג'ירו. גיא ניב סיים במקום ה-125 - 29 שניות פיגור מהדבוקה והוא יכול לסמן עוד V גדול בג'ירו השני שלו ברציפות.

מחר יערך השלב ה-12 מקונאו לפינרולו שיחל למעשה את המסע של הרוכבים לעבר ההרים. הקטע יכלול את העליה המשמעותית ביותר בג'ירו השנה - כשיטפסו כמעט 9 ק"מ לפסגת המונטוזו (1243 מטרים), בעל שיפוע ממוצע של 9.3%. העליה רחוקה מקו הסיום, כך שלא מין הנמנע שקבוצת בריחה גדולה שתתגבש, גם תצליח להקדים את המטפסים הבכירים בקו הסיום.
הדפס