גיא שגיב הוכתר לאלוף ישראל באופני כביש

הרוכב הקדים את עומר גולדשטיין וגיב ניב בדרך לתואר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.19 - 12:43

תגיות: אופניים

תחילת כתבה

גיא שגיב הוא אלוף ישראל החדש באופני כביש לאחר נצחון גדול במירוץ דרמטי במסלול הררי בגבול לבנון. שגיב השיג בחזרה את כתר אלוף ישראל לאחר שנתיים שבהן כיהן רועי גולדשטיין מאקדמי כאלוף. ״חלמתי ורציתי להחזיר לעצמי את התואר מאז שאיבדתי אותו ואני מאושר שהרגע הגיע״, אמר שגיב, שזכור כישראלי הראשון שסיים גראנד טור - הג׳ירו דה איטליה ההיסטורי בשנה שעברה.

מאז עבר שגיב  תקופה לא פשוטה של פציעות ואכזבות שגרמו לו להחמיץ את הג׳ירו השנה, רואה כיצד חברו גיא ניב יורש אותו בהישג ומסיים את מהדורת הג׳ירו השנה, אבל אתמול נפלה בידיו ההזדמנות הגדולה להשיב את היוקרה מול גיא ניב, עומר גולדשטיין, האלוף רועי גולדשטיין ואיתמר איינהורן.

כצפוי, הקרב הגדול התנהל בין החמישה. איתמר התפוגג ראשון ומיד אירעו, בהפתעה לא קטנה, נשר גם רועי גולדשטיין. מאז ולאורך 3 הקפות טיפוס קשות, ניהלה השלישיה ניב, עומר גולדשטיין וגיא שגיב קרב צמוד. "חיכיתי לרגע שלי", אמר שגיב. "הרגשתי יותר ויותר חזק. כשהתקפתי, הם לא הצליחו להגיב ומאותו רגע ועד 13 ק"מ לסיום פשוט הורדתי את הראש לכידון ונתתי פול גז עד לסיום".

הסצינה המרגשת ביותר התפתחה במאה המטרים האחרונים כאשר שגיב השיג את חברתו עומר שפירא ושניהם רכבו זה לצד זה לכתר האליפות בפעם השלישית ברציפות. "על סיום כזה  אפילו אני לא חלמתי", חייך שגיב.