פוטו פיניש: טוניסן ניצח את סגאן בקטע ה-1

צפו: ההולנדי הפתיע. תומאס, חרוננוואגן ופוגלסנג התרסקו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.19 - 18:02
תחילת כתבה

איזו פתיחה של הטור דה פראנס. המירוץ היוקרתי בעולם יצא היום (שבת) לדרך עם דרמה יוצאת דופן, כאשר מייק טוניסן גבר על פטר סגאן בפוטו פיניש מדהים בבריסל (194.5 ק"מ) בקטע הפתיחה. הרוכב של לוטו יומבו, שלא סומן כאחד הספרינטרים הבולטים לניצחון, לקח את החולצה הצהובה בפעם הראשונה בחייו.

הקטע הראשון שהחל בבריסל נפתח עם ארבעה רוכבים ראשונים שהתגבשו לכדי קבוצת בריחה. הבולט שבהם גרג ואן אברמט הגיע ראשון לנקודת הטיפוס במור דה גראמונט (קטגוריה 3) והבטיח את החולצה המנוקדת, של המטפס המוביל בתחרות. 70 ק"מ לסיום, פטר סגאן ניצח את סוני קולברלי בספרינט הביניים והשיג 20 נקודות במאבק על החולצה הירוקה.

הדרמה האמיתית של היום אירעה 18 ק"מ לסיום, כאשר יאקוב פוגלסנג, אחד מהפייבוריטים לניצחון, היה מעורב בתאונה ונזרק למדרכה, כאשר הוא מדמם מהמרפק ומעל עינו. הרוכב הדני הצליח לשוב לפלוטון ולא איבד זמן מיתר הפייבוריטים. כקילומטר ו-700 מטרים לפני קו הסיום, דילאן חרוננוואגן, הספרינטר הבכיר של לוטו יומבו, התרסק ויצא מתמונת הספרינט. מי שנקלע לתאונה היה האלוף גיירנט תומאס, אבל לאחר קו הסיום סיפר כי הוא בסדר ולא נזקק לטיפול. 

טוניסן נשען על עבודה טובה של בן קבוצתו ווט ואן ארט ולמרות שהתמקם חמישי בין הספרינטרים המובילים, הצליח לעקוף את כולם בדרך לניצחון אחרי 4 שעות, 22 דקות ו-47 שניות. פטר סגאן, סיים כאמור רק במקום השני, בהפרש מינימלי, כאשר קאלב יואן מקבוצת לוטו סודאל הגיע למקום השלישי. ג'יאקומו ניצולו רביעי וסוני קולברלי חמישי.

הקטע השני מחר יהיה קבוצתי נגד השעון מהרויאל פאלאס בבריסל ויסתיים באטומיום שבבירת בלגיה. בסך הכל מדובר על קטע מישורי בן 27.6 ק"מ ושתי נקודות ביקורת שממוקמים בסמוך לאתרים המפורסמים שיש לעיר להציע. קבוצת אינואס, בראשות גיירנט תומאס ואגאן ברנאל, תנסה לפתוח פער על יתר המתחרות שלה במאבק על החולצה הצהובה.