יואן ניצח בקטע ה-11, אלאפיליפ עדיין בראש

צפו: האוסטרלי הקדים את חרוננוואגן ו-ויויאני בטולוז

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.07.19 - 18:46
תחילת כתבה

קאלב יואן סיים ארבע פעמיים על הפודיום של טור 2019 והערב (רביעי) הוא סוף סוף קצר גם ניצחון ראשון. הספרינטר האוסטרלי עקף את דילאן חרוננוואגן על קו הסיום בפיניש דרמטי בטולוז (קטע 11) וזכה בניצחון בכורה על הבמה הגדולה בעולם. אליה ויויאני סיים במקום השלישי, בשלב בו ז'וליאן אלאפיליפ שוב שמר על החולצה הצהובה.

חמישה רוכבים יצאו לבריחה מפתיחת הקטע באלבי (167 ק"מ לטולוז), ונבלעו כ-4.5 ק"מ לסיום, שעה שהרכבות הגדולות הגיעו לעיר הדרום מערבית. חרונוואגן היה המאיץ בעל המיקום הטוב ביותר ותיזמן ראשון את היציאה שלו קדימה במטרים האחרונים, אבל יואן הנפיק את המהירות הגבוהה ביותר ועקף אותו ממש על הקו, כדי לזכות בניצחון ראשון אחרי למעלה מ-3 שעות ו-51 דקות.

הדרמה של היום אירעה 30 ק"מ לסיום השלב, כאשר תאונת ענק הביאה לפרישתו של ניקי טפסטרה, הרוכב ההולנדי של דיירקט אנרג'י. שני רוכבי GC, נאירו קינאטנה וריצ'י פורט, נקלעו לאיזור התאונה ונאלצו להאבק על המקום שלהם בפלוטון. בין הנפגעים היה גם ג'וליו צ'יקונה שהגיע באיחור אדיר וסיים את הסיכוי שלו לגבי הדירוג הכללי.

בצמרת הדירוג הכללי אין שום שינוי מהותי, כאשר אלאפיליפ ילבש את החולצה של הרוכב המוביל גם מחר בקטע ההרים הראשון בפירינאיים. הזמן של אלאפיליפ טוב יותר מגיירנט תומאס (1:12 דקות) ואגאן ברנאל (1:16), שני רוכבי אינואס שינסו לקחת לו אותה במהלך סוף השבוע הקרוב. סטיבן קרויסוויק (1:27) ועמנואל בוכמן (1:45) סוגרים את החמישייה הראשונה.

מחר יגיעו הרוכבים בפעם הראשונה לפירינאיים, עם שני טיפוסים בקטגוריה 1 - הקול דה פיירסורד והורקט ד'אנסיכאן. העליה השניה תופיע 30 ק"מ מקו הסיום בבנייר דה ביגור, כאשר אורכה יהיה 9.9 ק"מ והשיפוע 7.5 אחוזים. הרוכבים יצאו מטולוז ליום ארוך של רכיבה - 209.5 ק"מ מטולוז. רוכבי ה-GC אמורים לעשות את ההבדל ביום שעשוי להוביל לשינויים בדירוג הכללי.