הישג ענק לאקדמי: הרמאנס ניצח את טור יוטה

הצלחה גדולה לבלגי, שקירב את הישראלים לטור דה פראנס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.08.19 - 08:25
(באדיבות ישראל אקדמי סייקלינג)
(באדיבות ישראל אקדמי סייקלינג)
תחילת כתבה

החולצה הצהובה במירוץ הקשה ביותר באמריקה - מגיעה הביתה. סייקלינג אקדמי השיגה הלילה (בין ראשון לשני) ביוטה את אחד מגדולי הישגיה מאז הוקמה, כאשר הרוכב הבלגי שלה, בן הרמנס, הוכרז כמנצח של הטור של יוטה.

הרמנס ניצח שני קטעים בטור הזה, הוביל אותו החל מהשלב השני והצליח לשמור על החולצה בסיוע מדהים ומעורר השראה מצד כל חבריו לקבוצה, ביניהם הרוכב הישראלי שלה, גיא ניב, שסיים את הג׳ירו יחד עם האקדמי השנה.

גם היום, בקטע האחרון, הקבוצה הדפה התקפות רבות והביאה את הרמנס מוכן וטרי לתחילת העליה האחרונה במירוץ - קיר של עשרה ק"מ מעל פארק סיטי ביוטה. איש מיריביו הגדולים לא הצליח לנער את ״המכונה הבלגית״ מלבד הרוכב האמריקני דומברבסקי, שניצח את הקטע, אבל לא סיכן את הרמנס בקרב על ההובלה מאחר ופיגר בלמעלה משתי דקות אחריו בדירוג הכללי.

הניצחון הגדול, ששודר בארה"ב, משלים סופ"ש חלומי לאקדמי. היא הכריזה על החתמתו של אחד הרוכבים הידועים בעולם, דן מרטין, ומוקדם יותר היום, הרוכב הלטבי שלה השיג את המקום השלישי בטור הארקטי של נורבגיה. אקדמי זכתה לנקודות רבות בזכות ההישגים הללו במאבק על דרג הפרו קונטיננטל, שיעניק כרטיס לטור דה פראנס - מטרתה הגדולה.