השנה הגדולה בחייו: רוגליץ' זכה בוואלטה

גראנד טור ראשון לסלובני. ואלוורדה שני, פוגאצ'ר שלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.09.19 - 21:45
עמד בלחץ, רוגליץ' (getty)
עמד בלחץ, רוגליץ' (getty)
תחילת כתבה

השנה הגדולה בקריירה של פרימוז' רוגליץ' הסתיימה בצורה הכי מתוקה שיש. הרוכב הסלובני זכה הערב (ראשון) בגראנד טור הראשון בקריירה שלו, עם ניצחונו בוואלטה אספניה מהדורת 2019. במקום השני ניצב אלחנדרו ואלוורדה בן ה-39 בפיגור 2:16 דקות מהמנצח, כאשר טאדי פוגאצ'ר הסלובני הצעיר סיים שלישי בפער של 2:38 דקות.

רוגליץ', קופץ סקי לשעבר, הצדיק את המוניטין שקיבל ערב המירוץ, כפייבוריט הגדול לזכייה אחרי שהגיע למקום השלישי בג'ירו ד'איטליה. הרוכב של יומבו ויסמה לקח את החולצה האדומה בקטע ה-10 בפו נגד השעון ומאז לא הסתכל לאחור. הוא סיים שלוש פעמים במקום השני ועוד פעמיים במקום השלישי במהלך הטור והיה הרוכב היציב ביותר בהרים.

בקטע האחרון במדריד הגיע רוגליץ' יחד עם יתר הפייבוריטים בזמן זהה למנצח הספרינט פאביו יאקובסן שגבר על סם בנט. בדירוג הכללי הגיע נאירו קינטאנה למקום הרביעי (3:39 דקות מרוגליץ') ומיגל אנחל לופס (4:31). רפא מאייקה, וילקו קלדרמן, קרל פרדריק האגן, מארק סולר ומיקל נייבה השלימו את העשירייה הראשונה של הוואלטה.

רוגליץ' בן ה-29 השלים כאמור עונה מדהימה שכללה ניצחונות בטור של איחוד האמירויות, טור רומאנדי וטירנו אדריאטיקו. לג'ירו הוא הגיע כאחד הפייבוריטים והסתפק רק במקום השלישי, שני מקומות אחרי המנצח ריצ'רד קרפאס, שלא השתתף השנה בוואלטה בגלל פציעה. מעניין כעת לראות האם ב-2020 הוא ישוב ויתחרה בטור דה פראנס, יחד עם טום דמולאן הרכש החדש של קבוצתו ההולנדית.