אופני כביש: מדס פדרסן זכה באליפות העולם

הדני הפך לראשון אי פעם שמנצח בתחרות. טרנטין 2, קונג 3

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.09.19 - 18:29
(getty)
(getty)

תגיות: אופני כביש

תחילת כתבה

הפתעה גדולה באליפות העולם באופני כביש. מדס פדרסן, מקבוצת טרק סגאפרדו, לעג לכל התחזיות המוקדמות וטרף את הקלפים בדרך לניצחון ומדלית הזהב אחרי שחצה ראשון את קו הסיום בהרוגייט שבאנגליה אחרי 6:27.28 שעות. למקום השני הגיע מתיאו טרנטין האיטלקי ומדלית הארד הוענקה לשטפן קונג השוויצרי.

פדרסן היה חלק מקבוצת בריחה שהתנתקה מהפלוטון בהקפה החמישית, כאשר הדני היה הרוכב החזק ביותר בספרינט וגבר על טרנטין ממש על קו הסיום. שתי שניות לאחר מכן הגיע קונג, כאשר ג'יאני מוסקרון האיטלקי (שעבד עבור טרנטין) ואלוף העולם לשעבר פטר סגאן הסלובקי חלקו את המקומות 4 ו-5 בהתאמה ונותרו מחוץ לפודיום.

פדרסן בן ה-23 הפך לדני הראשון אי פעם שלובש את חולצת הקשת בענן, איתה ירכב לאורך 2020. מאתיו ואן דר פול ההולנדי, אחד הפייבוריטים למירוץ נעדר רגליים והתפרק 12 ק"מ לסיום, בעוד ז'וליאן אלאפיליפ, עוד מועמד לניצחון, סיים רק במקום ה-23.

התחרות ביורקשייר התנהלה תחת תנאים בלתי נסבלים (261 ק"מ מלידס להארוגייט) של קור וגשם ללא הפסקה. לא מעט שמות בולטים נאלצו לפרוש עקב כך, כולל שני אלופי העולם לשעבר אלחנדרו ואלוורדה הספרדי ופיליפ ז'ילבר מבלגיה.