רובן פלאסה הודיע על פרישה בגיל 39

רוכב אקדמי יתחרה בלומברדיה במירוץ האחרון: "יכולתי להמשיך ברמה הפיזית, אבל חששתי לקחת סיכונים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.10.19 - 19:15

תגיות: רובן פלאסה

תחילת כתבה

19 שנות קריירה מפוארת יגיעו מחר (שבת) לסיומם עבור רובן פלאסה. הרוכב הספרדי בן ה-39 יתחרה בפעם האחרונה במירוץ החד יומי המפורסם של איטלקיה: הג'ירו ד'לומברדיה ויפרוש במדיה של סייקלינג אקדמי הישראלית.

פלאסה השיג 27 ניצחונות במהלך הקריירה שלו ובראשן נצחונות בטור דה פראנס ובוואלטה הספרדי. לפני שנתיים, הגיע לאקדמי במטרה להוביל אותה לשלב הבא בתהליך נסיקתה מקבוצה קטנה לעבר הטופ העולמי ולשמש דוגמא לרוכביה הצעירים.

בג'ירו ההיסטורי שהוזנק בירושלים הוא היה מרוחק רק כפסע מלנצח שלב הררי יוקרתי וסיים שני. "כל כך רציתי להעניק את הנצחון הזה לקבוצה", אמר הספרדי שמכונה הפרופסור. "עד היום זה רודף אותי. אבל עם אקדמי נצרבו כמה מהרגעים הגדולים שלי ובראשם להוביל את הקבוצה בג׳ירו בישראל והזכות הגדולה להכיר את המדינה".

פלאזה הסביר את החלטתו לפרוש: "פיזית יכולתי להמשיך אבל הרגשתי שמזדחלת אל תוכי תחושת פחד וחשש  לקחת סיכונים. התחלתי לבלום מעט יותר מוקדם, זה היה סימן. רציתי להיות כנה עם עצמי והקבוצה - וידעתי שהגיע הזמן שלי לעזוב  בכבוד ולהמשיך הלאה".

באקדמי הביעו הערכה עצומה לרוכב הספרדי הנפלא. "הוא התגלה כהחתמה נהדרת של אקדמי. גם בשנות ה-30 המאוחרות שלו הוא עדיין היה מקצוען גדול", אמר הבעלים שותף של הקבוצה, סילבן אדמס. ״הוא נתן דוגמא לקבוצה ולרוכבים הצעירים שלנו ועזר להם להתפתח. ״מגיע לך סוף סוף לנוח קצת, חבר״.