יומבו הודיעה על הסגל לטור חצי שנה מראש

הכרזה שאפתנית: רוגליץ' ודמולאן יובילו. חורננוואגן יתמקד ג'ירו

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.12.19 - 09:47
תחילת כתבה

הכנה לטור דה פראנס מתבטאת בעבודה מפרכת של חודשים בין אימונים למרוצים שבועיים, קלאסיקות ועוד ועוד. הבחירה בסגל הסופי לטור נקבעת על ידי הקבוצות ימים ספורים בלבד לפני הזינוק. אלא שקבוצת יומבו-ויסמה החליטה לשנות את חוקי המשחק ולחשוף את כל הקלפים שלה שישה חודשים מראש, כשהודיעה על הסגל שלה לטור דה פראנס 2020, עוד בטרם נפתחה העונה.

הסגל המלא: טום דמולאן, פרימוז' רוגליץ', סטיבן קרויזוויק, ווט ואן ארט, ספ קוס, רוברט חסינק, טוני מרטין ולורנס דה פלוס. לדעת רבים הקבוצה ההולנדית הקימה סופר טים שתוכל לקרוא תיגר על אינאוס של כרים פרום ואגאן ברנאל, שזכתה בטור דה פראנס בכל אחת מהעונות ברציפות מאז 2012 וכאמור תגיע פייבוריטית גם למהדורה הקרובה של הטור שתיפתח בניס.

עוד החלטה מעניינת של יומבו-ויסמה היא חלוקת תפקיד הרוכב המוביל בין דמולאן לרוגליץ'. הראשון, שסיים שני בטור של 2018, הוא הרכש הגדול העונה של הקבוצה ההולנדית והודיע כבר כי אחת הסיבות שהצטרף ליומבו-ויסמה היא ההרכב הקבוצתי החזק המגובש שלה. רוגליץ', אלוף הוולטה ומי שסיים שלישי בג'ירו 2019, הסכים גם הוא לחלוקת הכוחות ומעניין יהיה לראות איך יגיעו השניים לעליות המתישות של האלפים והפירנאיים בקיץ הקרוב.

כדי להדגיש עד כמה מדובר בקבוצת חלומות, נספר כי דילאן חרוננוואגן, שניצח ארבעה קטעים במהדורת 2019, כלל לא יהיה חלק מהקבוצה בטור ויתמקד בגראנד טור הראשון של העונה - הג'ירו, יחד עם ג'ורג' בנט. הרוכב הבולט ביותר של יומבו בוואלטה הספרדי יהיה סטיבן קרויזוויק, שסיים שלישי בטור האחרון, ויעזור לרוגליץ' ודמולאן ברדיפתם אחר החולצה הצהובה.