סטארט אפ מזנקת לעונה: "אין רגשי נחיתות"

גולדשטיין הישראלי הראשון שיפתח את השנה בטור דאון אנדר

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.20 - 14:03

תגיות: אופניים

תחילת כתבה

יזראל סטארט אפ ניישן תפתח לפנות בוקר רשמית את מסעה בעונה היסטורית בליגה של הגדולות ביותר כאשר תזנק לשלב הראשון ב"טור דאוון אנדר", הטור הגדול של אוסטרליה. 150 הק"מ בדרום אוסטרליה יהוו את הופעת הבכורה של קבוצת האופניים המקצוענית הישראלית הראשונה - רק בת חמש וקצת - בסבב הוורלד טור אליו עלתה העונה ושיאו אמור להגיע בסוף יומי בהופעה היסטורית של הקבוצה בטור דה פראנס.

"כשאני חושב על זה לפעמים זה בלתי נתפס שאני מוצא את עצמי עם הקבוצה פה עם הגדולות בעולם" אמר עומר גולדשטיין, הרוכב הישראלי בהרכב של יזראל סטראט אפ ניישן לטור האוסטרלי. "זה בהחלט לחץ. אני לא בורח מזה שגם הקבוצה וגם אני צריכים להוכיח שאנחנו שייכים. וזה לא יקרה בדיבורים אלא על האספלט.. אישית אני לא מרגיש רגשי נחיתות ובוודאי לא הקבוצה. יש לנו פה רוכבים שמסוגלים לנצח ואני ממוקד בלנסות לעזור, כי זה התפקיד שלי פה".

עומר מתכוון כמובן לכמה מהרוכבים הבכירים של הקבוצה כאן ובראשם אנדרה גרייפל, הספרינטר הגרמני האגדי שהצטרף לקבוצה הישראלית השנה עם 157 הנצחונות ברזומה שלו. בגיל 37, גרייפל מקווה שיש לו עדיין מספיק עצמה ברגליים כדי לנצח ברמות הגבוהות ביותר אבל למרות שהוא עצמו מעדיף להנמיך ציפיות, חבריו וראשי הקבוצה מאמינים שהוא מסוגל להביא לקבוצה נצחון ראשון בוורלד טור - אולי כבר בטור האוסטרלי. ״הוא חד והוא מוכן ואני מאמין שעדיין יש לו יכולת להלחם על נצחון" אמר המאמן הבלגי של הקבוצה אריק ואן לאנקר.

הקבוצה הביאה לאוסטרליה קבוצה מאוזנת שכוללת מטפסים מעולים ובראשם בן הרמנס, הבלגי שניצח בעונה שעברה את הטור של אוסטריה והטור של יוטה. המטרה היא שהרמנס יסיים במיקום גבוה בדירוג הכללי. אבל מדובר רק בצעד ראשון בעונה מתישה ואתגרית כמוה לא חוותה הקבוצה שנוסדה רק לפני 5 שנים בצנעה בירושלים ועשתה זינוק נחשוני, חסר תקדים, לצמרת הגדולה. היא נחשבת לאנדר דוג מובהק מול קבוצות עתירות תקציבים בהרבה ממנה. ראשי הקבוצה מקווים עם זאת שהקבוצה תפתיע ותצליח לגנוב נצחונות מתחת לאף של הגדולות אחרי תקופת הסתגלות - וכאמור ללא רגשות נחיתות.

לישראלים בקבוצה יש מטרות משלהם: להצליח להתברג להרכב הקבוצה במירוצים הגדולים ביותר ובראשם הטור. גולדשטיין הצעיר טוען שלמרות שיש ישראלים בכירים ותיקים ממנו בקבוצה - גיא שגיב וגיא ניב - הוא מאמין שהמאבק פתוח. "אני מיועד לעשות גראנד טור השנה. כנראה הוולטה הספרדי, אבל מקווה לתת פייט להרכב של הטור דה פראנס. מצד שני אין למילים האלה ערך עד שלא אוכיח את זה במירוצים. החובה היא עלי".

טור דאוון אנדר (Tour down under) בדרום אוסטרליה הוא בן שישה שלבים והוא מושך עניין עצום במדינה למרות שהיא טרודה באסון השריפות שעשה שמות באיזורים עצומים, כולל באיזור המירוץ. הקבוצה הישראלית נרתמה גם היא בדרכה הצנועה, ופתחה בקמפיין בעזרת הרוכבים שלה לגיוס תרומות לארגוני הצלה ובעיקר להצלת בעלי חיים שחצי מיליון מהם ניספו ואחרים אובדן את שטחי המחיה שלהם.

הרכב הקבוצה למירוץ:
אנדה גרייפל 
ריק זאבל
גיום בוייווין
עומר גולדשטיין
בן הרמנס
ג׳יימס פיקולי
אלכס דאווסט