שבר בעצם הבריח להרמאנס, ייעדר כחודשיים

מכה לסטארט אפ: הבלגי התרסק בקטע השני בטור בדאון אנדר

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.01.20 - 14:17
(בטיני פוטו)
(בטיני פוטו)

תגיות: אופניים

תחילת כתבהבשורה קשה לסטארט אפ ניישן. בן הרמאנס התרסק היום (רביעי) בקטע השני של טור דאון אנדר וסובל משבר בעצם הבריח, שבר בצלעות ובכתף. הבלגי ימריא לבלגיה כדי לעבור ניתוח ויעדר לפחות חודשיים מהכבישים. הפציעה של הרמאנס משבשת את תכניות פתיחת העונה של סטארט אפ ניישן.

הרוכב הבלגי, שנחשב לאחד משני המטפסים הטובים בקבוצה (יחד עם דן מרטין) צפוי להיעדר מהתחרויות הראשונות של האביב והטורים ההררים כמו הטור הבאסקי והטור של קטאלוניה. הרמאנס, שזכה בטור של יוטה בעונה שעברה, פונה לבית החולים ממקום ההתרסקות והספיק לומר: "זו הרגשה מבאסת. היו לי פציעות קשות יותר ואני צריך לחזור מהר ככול הניתן לאופניים. אין לי ברירה אחרת". מי שיתפוס את הפיקוד למשימות הדירוג הכללי עד סיום הטור הוא ג'יימס פיקולי הקנדי.

במירוץ עצמו, ניצח קאלב יואן מלוטו סודאל לאחר שגבר בספרינט דרמטי על דאריל אימפי, אלוף 2019, כשנייתן האס מקופידיס לקח את המקום השלישי. יואן נטל את ההובלה במירוץ האוסטרלי לאחר ניצחונו בסטירלינג, כשנותרו עוד ארבעה שלבים לסיום.

הספרינטר המוביל של אקדמי, אנדרה גרייפל, סיים רק במקום ה-74, שלוש דקות ו-11 שניות אחרי המנצח, לאחר שהגרמני הוותיק לא השכיל להגיע עם הרוכבים הבולטים למיאוץ האחרון. עומר גולדשטיין, הנציג הישראלי של סטארט אפ, עשה עבודה יפה והיה חלק מקבוצת בריחה לפני שדורג במקום ה-134 למעלה מ-10 דקות פיגור מיואן.