בשל הקורונה: מירוץ מילאנו סן רמה נדחה

רק המלחמות הובילו בעבר לביטול. גם טירנו לא ייערך במועדו

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.03.20 - 14:22
תחילת כתבה

משבר הקורונה החמור באיטליה ממשיך לשבש את חיי היום-יום והספורט במדינה. הקלאסיקה היוקרתית מילאנו-סן רמו, מירוץ האופניים החד יומי המפורסם, שהיה אמור להערך ב-21 במארס, כמו גם מירוץ טירנו אדריאטיקו (11-17 במארס) נדחו ולא יתקיימו במועדם המקורי. במירוצים היתה אמורה לקחת חלק סטארט אפ ניישן הישראלית.

כדי להבין עד כמה מדובר באירוע חריג בקנה מידה עולמי, הקלאסיקה האיטלקית מילאנו סן רמו קיימה 111 מהדורות שונות במשך השנים, כאשר הפעם האחרונה שבה לא נערך המירוץ בין 1944 ל-1945, הסיבה היתה קריסת מדינות הציר במלחמת העולם השניה וב-1916 בשל מלחמת העולם הראשונה.

RCS ספורט, החברה המארגנת את התחרויות ביקשה מאיגוד האופניים האיטלקי למצוא תאריכים אחרים במהלך השנה שבו ניתן יהיה לקיים בכל זאת את המירוצים. התחרויות הגדולות הבאות באיטליה יהיה הטור של האלפים (20-24 באפריל) וג'ירו דל אפנינו (26 באפריל).

כאמור איטליה היא המדינה האירופית הנגועה ביותר בנגיף הקורונה עם יותר מ-3800 מקרים של נשאים ו-148 מתים מהווירוס המשתולל. בשבוע האחרון החליטה הממשלה לקיים את כל אירוע הספורט במדינה ללא קהל עד ל-3 באפריל, כולל כמובן משחקי הסריה A בכדורגל.