זה אפשרי? כך יתקיים הטור דה פראנס בקיץ

ללא הפנינג, חיכוך עם קהל והקרוון המסחרי. בצרפת מתכננים

מערכת אתר ערוץ הספורט  23.03.20 - 20:55
תחילת כתבה

מסתמן שהקיץ של 2020 לא יהיה דל באירועים גדולים של ספורט. אחרי שהיורו נדחה בשנה וגוברים הסיכויים שדבר דומה יקרה גם למשחקים האולימפיים בטוקיו, נותר כעת לבחון מה יעלה בגורל הטור דה פראנס. בצרפת מספרים כי דווקא קיימת אפשרות שימצאו מתווה לפיו יהיה ניתן לערוך את התחרות המפורסמת והגדולה ביותר בענף האופניים, למרות המצב שנוצר לנוכח התפשטות נגיף הקורונה.

נכון לעכשיו, אין שום דיבורים על דחיית התאריכים של קיום הטור, שמיועד ל-27 ביוני עד ה-19 ביולי. "אנחנו בקשר עם כל הגופים המארגנים", אמרה רוקסנה מראצינונו, שרת הספורט בצרפת. "מאד חשוב לנו שהאירוע הזה כן יתקיים".

הרצון במדינה הוא שלא תהיה דחייה או ביטול של הטור, כאשר המחשבה היא שניתן לעשות זאת ללא קהל וללא ההמולה של האנשים שבדרך כלל עומדים בזינוק (הפנינג הפתיחה) ובקו הסיום. כמו כן, עלה הרעיון שהטור השנה ייערך ללא הקרוונים המסחריים המפורסמים - המשאיות שמחלקות לאוהדים חפצים ומזכרות במהלך המירוץ.

כמו כן, בצרפת לוקחים בחשבון את העניין שלפיו רוכבים יגיעו בכושר מעט ירוד, שכן הרבה מאד מרוצים של האביב התבטלו ברחבי העולם. ברנאר הינו, מי שזכה בעבר חמש פעמים בטור דה פראנס, אמר: "פשוט יהיה לנו טור איטי יותר הפעם".