סטרט אפ ניישן: עומר גולדשטיין אובחן כחיובי לקורונה

אינהורן ששהה בקרבתו נמצא שלילי, אך הוצא מהטור של בורגוס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.07.20 - 14:07

תגיות: אופניים

תחילת כתבה

הקורונה בכותרות. היום (שלישי) רוכב ישראלי ראשון, עומר גולדשטיין, נמצא חיובי בבדיקת הנגיף. בעקבות זאת נאלצה קבוצת יזראל סטארט אפ ניישן לשלוח לבידוד רוכבים ואנשי צוות - ולהוציא ברגע האחרון את חברו לקבוצה איתמר אינהורן מההרכב למירוץ ענק, שהוזנק בספרד.

ההחלטה נפלה כאמצעי זהירות, ועוד בטרם הגיעו תוצאות הבדיקה של המאיץ הישראלי הצעיר, מאחר ושעות קודם לכן אובחן עמיתו לקבוצה, גולדשטיין, כמי שנושא את הנגיף. בבדיקה התגלה כי אינהורן נמצא שלישי לנגיף. בנוסף, גם אלכס דוסט הבריטי לא פתח את התחרות ונמצא שלישי והקבוצה זינקה למירוץ הספרדי עם 5 רוכבים בלבד.

זו הפעם הראשונה שרוכב בקבוצה מאובחן עם קורונה - למרות אמצעי זהירות מפליגים שננקטו על ידי הקבוצה ורוכביה בנסיון להתנהל ולהתמודד בצורה בטוחה בעונת המירוצים המתחדשת בימים אלו, לאחר חודשים של השבתה כפויה.

כאשר יגיעו תוצאות בדיקה מלאות של רוכבים ואנשי צוות נוספים שהתכנסו בספרד לקראת המירוץ - יוחלט אם לנקוט צעדים נוספים בהקשר להשתתפות בטור בן חמשת הימים, בו משתתפות כל הקבוצות הגדולות בעולם. הטור הספרדי הגדול של בורגוס נחשב כהכנה חשובה לטורים הגדולים ובראשם הטור דה פראנס, שאמור להפתח בעוד כמה שבועות.

גולדשטיין, שהגיע לאחרונה לאירופה יחד עם שאר הישראלים של הקבוצה לקראת תחילת העונה - נבדק ימים אחדים אחרי הגעתו והבדיקות שהגיעו אתמול בבוקר התגלו כחיוביות לנגיף. הוא הוכנס לבידוד מידי וכל אלו שהיו אתו במגע הוזהרו מיד כולל מספר רוכבים ורוכבות ישראלים המתגוררים בג'ירונה שבספרד, שם ערך את אימוניו לקראת מירוצים באיטליה בסוף השבוע הקרוב. עד כה, עומר בן ה-23 אינו סובל מסימפטומים כל שהם.