פתח בסערה: ואן ארט ניצח בסטראדה ביאנקי

מירוצי הוורלד טור התחדשו. אבאנפול זכה בטור של בורגוס. עומר גולדשטיין יצא שלילי לנגיף ויחזור להתחרות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.08.20 - 19:53

תגיות: אופניים

תחילת כתבה

כמעט חמישה חודשים חלפו ועונת האופניים שוב איתנו בחודש עמוס וגדוש ברחבי אירופה. מירוצי הוורלד טור התחדשו היום (שבת) באופן רשמי עם ניצחונו המרשים של ווט ואן ארט בסטראדה ביאנקי. רמקו אבאנפול, סנסצית האופניים, זכה במקביל בטור של בורגוס.

ואן ארט מקבוצת לוטו ויסמה הקדים את דוידה פורמולו (איחוד האמירויות, 30+ שניות) ומקס שכמן (בורה הנסגרו, 32+ שניות) אחרי פריצת סולו של 13 ק"מ מנקודת הסיום בפיאצה דל קאמפו בסיינה. מדובר בניצחון אישי מרגש במיוחד עבור ואן ארט שרק לפני שנה נפצע באופן קשה בפאו ונאלץ לפרוש מהטור דה פראנס.

אבאנפול בן ה-20 זכה בטור דה בורגוס לאחר שהצליח לשמור על ההובלה שלו בשלב החמישי והאחרון בו ניצח איבן סוסה בלגואנס דה נילה. בדירוג הכללי, הבלגי של דקוניק קוויק סטפ הקדים ב-30 שניות את מיקל לאנדה מבחריין מרידה ו-1:12 דקות את ז'ואו אלמיידה בן קבוצתו הפורטוגלי. בן הרמאנס מקבוצת סטארט אפ ניישן סיים שביעי ב-GC.

עומר גולדשטיין ישוב בקרוב למירוצים לאחר שתי בדיקות שלילות לקורונה. כזכור רק לפני שבוע נמצא שהרוכב הישראלי נושא את הנגיף בבדיקה שנעשתה לו לפני שעמד לצאת להתחרות לראשונה אחרי חידוש העונה. הגילוי הביא לתגובת שרשרת כאשר אלו שבאו עמו במגע בודדו אף הם כולל חברו הישראלי לקבוצה איתמר איינהורן. האחרון ורוכב נוסף של הקבוצה אף הוצאו מההרכב למירוץ בבורגוס מחשש שנדבקו אף הם ויפיצו את הנגיף במהלך המירוץ לרוכבים נוספים.