ברנאל: "הרגשתי שאיבדתי 3 שנים מהחיים"

הקולומביאני השלים עם ההפסד. רוגליץ': "הטור רחוק מסיום"

דני פורת
דני פורת  14.09.20 - 06:32
"ראיתי שזה לא עובד טוב". ברנאל (getty)
"ראיתי שזה לא עובד טוב". ברנאל (getty)
תחילת כתבהיום המנוחה השני של הטור דה פראנס היה אמור להיות היום שבו אגן ברנאל שומר את המצבורים שלו לקראת השבוע השלישי והמכריע באלפים הצרפתים ובהרי הווז'. אבל כל הסוללות של הרוכב הקולומביאני התרוקנו מהר מהמצופה כאשר סיים אמש (ראשון) בפיגור של למעלה מ-7 דקות אחרי טדיי פוגצ'אר מנצח השלב בגרנד קולומבייר והסיכויים להגן על התואר מ-2019 התפוצצו לרסיסים.

הרוכב של אינאוס סיפר לאחר השלב שבו סיים במקום ה-25 וירד למקום ה-13 בדירוג הכללי: "מהעליה הראשונה (מתוך 3) כבר ראיתי שזה לא עובד טוב. כמעט נשרתי בעליה הזאת. כל היום הייתי חסר כוח והרגשתי כאילו אני מאבד שלוש שנים מהחיים שלי. כשהגעתי לקולומבייר קיוותי שיקרה נס, אבל כמובן שזה לא קרה".

אובדן הזמנים של ברנאל בימים האחרונים ישאיר כמובן את קבוצתו אינאוס (לשעבר סקיי) ללא מנצח בטור לראשונה מאז 2014, אז ניצל וינצ'נזו ניבאלי את הפרישה של כריס פרום (פציעה) כדי לקחת את החולצה הצהובה. למעשה מאז 2012 כל המנצחים בגרנד טורים הגיעו מאימפריית האופניים הבריטית, שספגה ביקורות קשות לאחר שהעדיפה לא לשלוח למרוץ את גיירנט תומאס, אלוף 2018, וגם את פרום למרות כושרו.
פרימוז' רוגליץ', שמוביל את הדירוג הכללי ב-40 שניות על פני פוגצ'אר, ועשה צעד חשוב לקראת זכייה בטור: "כשאני מסתכל מסביבי, אני יודע שיש לי קבוצה שאני יכול לסמוך עליי ואני מרגיש בשליטה מלאה במרוץ. כמובן שרציתי לנצח את פוגצ'אר, אבל הוא היה קצת יותר חזק ממני. בסך הכל עברנו עוד יום נחמד מאוד. לקראת השבוע השלישי אני לא חושב שיש לי משהו להסתיר. הטור הזה רחוק מלהיות גמור".

"התכוננתי לקילומטר האחרון ואני שמח שהצלחתי לנצח בפעם השניה בטור", סיפר המדורג שני פוגצ'אר, "ברגע הזה רוגליץ' נראה בלתי ניתן לעצירה, אבל אם ברנאל התפרק בקטע הזה, אולי גם פרימוז' או אני נתפרק בהמשך. יש עדיין עוד הזדמנויות לנצח בטור הזה והכל יכול להיות".