האלוף היוצא: ברנאל פרש מהטור דה פראנס

הרוכב הקולומביאני של אינאוס לא יזנק לקטע ה-17: "ההחלטה הנכונה לאור הנסיבות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.09.20 - 12:24
תחילת כתבה

אחרי הכישלון הגדול לשמור על התואר שלו, אגן ברנאל החליט היום (רביעי) לפרוש מהטור דה פראנס ולא יזנק לקטע ה-17. האלוף היוצא, שהחזיק בתחילת המרוץ בחולצה הלבנה, של הרוכב הצעיר הטוב ביותר, איבד מומנטום בשני הקטעים האחרונים ואיבד סיכוי לחולצה הצהובה כשדורג אתמול במקום ה-16, למעלה מ-19 דקות פיגור אחרי פרימוז' רוגליץ'.

הקולומביאני בן ה-23 חשף כי הסיבה האמיתית לפרישה שלו היו כאבי הגב אותם סחב עוד ממרוץ דופינה בחודש שעבר והקשו עליו בעליות המפרכות. "ברור שזו לא הדרך שבה רציתי לסיים את הטור דה פראנס, אבל אני מסכים שזו ההחלטה הנכונה בשבילי לאור הנסיבות. יש לי כבוד גדול למרוץ ואני כבר מחכה לחזור אליו בשנים הבאות", אמר הרוכב של אינאוס.

עדיין לא ברור האם ברנאל מתכנן לרכב בוואלטה אספניה עבור קבוצת אינאוס. כזכור, בתכנון המקורי כריס פרום, בעונתו האחרונה בחוזה לפני המעבר לסטארט אפ ניישן, אמור להיות המוביל של הקבוצה הבריטית בטור הספרדי שייפתח בנובמבר.

היום צפויה מלחמה אמיתית על החולצה הצהובה וזמן מעולה לשפר מיקומים בצמרת הדירוג הכללי, כאשר הקטע ה-17 יצא מגרנובל לעבר שתי פסגות אלפיניות מפורסמות ורצחניות. הראשונה היא הקול דה לה מדלן (17.1 ק"מ, 8.4 אחוז שיפוע), לאחר מכן גלישה ואז סיום בעליה למריבל קול דה לה לוז (21.5 ק"מ טיפוס, שיפוע ממוצע - 7.8 אחוז), הנקודה הגבוהה ביותר השנה בטור (2,304 מטרים מעל פני הים).