אוליסי ניצח, אלמיידה הגדיל את הפער

האיטלקי חגג בקטע ה-13 בג'ירו. המוביל הגיע שני וביתרון 40 שניות על פני קלדרמן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.10.20 - 18:25
תחילת כתבה

ממש בשיניים: דייגו אוליסי ניצח היום (שישי) בקטע ה-13 של הג'ירו ד'איטליה במונסליצ'ה, כאשר הוא מציין את ניצחונו השני בתחרות ב-2020 והשמיני בקריירה במרוץ האיטלקי היוקרתי. ז'ואאו אלמיידה מדקוניק קוויקסטפ הפורטוגלי הגדיל את יתרונו בפסגה לאחר שסיים במקום השני.

אוליסי הצליח לנער יחד עם קבוצתו מאיחוד האמירויות את פטר סגאן בעליה הלפני אחרונה של השלב, כדי להגיע למטרים האחרונים השטוחים בבטחה יחד עם קבוצת הפייבוריטים. האיטלקי הגיע ראשון לקו הסיום, כאשר הרוכבים הבכירים מסתפקים במיקומים הנוספים.

אלמיידה הגדיל את יתרונו בפסגה ל-40 שניות אחרי 6 שניות הבונוס שהצליח לאסוף בקו הסיום. פטריק קונארד האוסטרי של בורה הנסגרו סיים במקום השלישי ונמצא גבוה בצמרת הדירוג הכללי. לובש החולצה הוורודה מוביל על קלדרמן ב-40 שניות ו-49 שניות הבדל מפלו בילבאו השלישי בדירוג הכללי, רגע לפני שהג'ירו נכנס לדולומיטים.

בסטארט אפ ניישן נרשמה אכזבה גדולה משום שדוידה צ'ימולאי הספרינטר הבכיר שלה לא הצליח לעלות את הגבעה האחרונה יחד עם הפייבוריטים ופספס צ'אנס אמיתי לניצחון בקטע לאחר שהגיע כחצי דקה אחרי אוליסי. גיא שגיב, שהרגיש רע מאוד לאורך השלב, סיים עם קבוצת המתקשים במקום ה-138.