בעזרת גולדשטיין: אימפי שני בטור קטאלוניה

הישראלי הוביל את הספרינטר בקטע השישי. פטר סגאן הגיע 1

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.03.21 - 20:57
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

סטארט אפ ניישן ממשיכה לספק תוצאות יפות בטור של קטאלוניה. דאריל אימפי הדרום אפריקאי הגיע היום (שבת) למקום השני בקטע השישי שיסתיים במישור במטארו (193.8 ק"מ מטראגונה). המנצח בשלב היה פטר סגאן הסלובקי, כאשר נותר עוד קטע נג"ש אחרון בברצלונה.

את הטור מוביל בבטחה אדם ייטס, הרוכב של אינאוס, שנמצא בפער של 45 שניות לפני ריצ'י פורט ו-49 שניות לפני גיירנט תומאס, בני קבוצתו. המדורג הבכיר של סטארט אפ הוא מייקל וודס הקנדי שנמצא במקום ה-13 במרחק של 1:48 דקות מהמקום הראשון.

השלב השישי בטור של קטלוניה מצא את הקבוצה בעוד יום ארוך  כ-60 ק"מ לסיום, כאשר הבריחה בת 5 הרוכבים תפסה פער של כ-4 דקות, החליטה הקבוצה שזה הזמן לרדוף ולסגור אותה כדי לאפשר לרוכב הדרום אפריקני שלה להגיע לספרינט ולנסות לנצח. למשימה נשלח כריס פרום שהטור הזה עדיין משמש עבורו כסוג של אימון חזרה לכושר מלא. יחד עם כמה שותפים מקבוצות נוספות הוא עמל מקדימה ותוך פחות משעה נסגרה הבריחה והדרך היתה פנויה לספרינט.

כאן נכנס לתמונה אלוף ישראל עומר גולדשטיין שהוביל את אימפיי ורוכב נוסף של הקבוצה על הגלגל כקילומטר וחצי לסיום, מאפשר לדרום אפריקני לדהור במהירות גבוהה מבלי לבזבז יותר מדי אנרגיה ולשמור את הכח לפיניש. ואכן, במאות המטרים האחרונים זה היה קרב בין אימפיי לאלוף העולם לשעבר סגאן שבמטרים האחרונים הצליח להקדים את אימפיי ולנצח.

 ״ברור שרצינו לנצח. זה יכול היה להיות מושלם״, אמר הדירקטור הראשי של הקבוצה הבלגי ריק וורבורגה. ״אבל סאגאן ישב לאימפיי על הגלגל וניצל זאת מצויין  אני חייב להחמיא לכריס על עבודה נהדרת עבור הקבוצה וכמובן גם למי  אם לא - עומר  גולדשטיין. הבחור הישראלי הזה לא מפסיק להרשים אותנו. אתמול הוא נתן הופעה והיום היה שם ברגע הכי קריטי. נפלא לראות ישראלי ברמה כזו״.