וודס ניצח בקטע ה-4 ומוביל בטור רומאנדי

רוכב סטארט אפ ניצל החלקה של תומאס וביתרון 11 שניות בדירוג הכללי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.05.21 - 18:14
יזכה בטור? וודס (בטיני פוטו)
יזכה בטור? וודס (בטיני פוטו)
תחילת כתבה

מייקל וודס זכה בניצחון דרמטי היום (שבת) בקטע הרביעי והיוקרתי של טור רומאנדי, כדי לקחת את ההובלה שני שלבים לפני סיום המרוץ השוויצרי. הרוכב של סטארט אפ ניישן ניצל התרסקות של גיירנט תומאס מאינאוס 50 מטרים מסיום העליה בתיון.

וודס ילבש את החולצה הצהובה בקטע נגד השעון הקריטי ביום ראשון עם פער של 11 שניות על פני הבריטי שהגיע למקום השלישי (21 שניות אחרי הקנדי). בן אוקונור מ-AG2R הצליח לסיים שני והוא מדורג שלישי ב-GC עם 21 שניות פיגור מוודס.

וודס אמר לאחר המרוץ: "היה לי יום גדול. עצום. הרגשתי מדהים. הדבר היחיד שמעיב מעט זה ההתרסקות של תומאס כשהתמודדנו על הנצחון . הוא החליק וזה עצוב. לא רציתי לקחת את החולצה הצהובה ככה אבל עבורי להוביל מירוץ גדול בוורלד טור זה דבר ענק".

מי שאיבד את ההובלה הוא מארק סולר. הספרדי של מוביסטאר נזרק מהעליה האחרונה וסיים תשיעי, 53 שניות בלבד אחרי וודס שגילה יכולת נהדרת ב-20 הק"מ האחרונים תחת ערפל כבד בהרי שוויץ.

וודס מקבע את מעמדו כרוכב המוביל של סטארט אפ ניישן ועשוי להיות המוביל של הקבוצה בטור דה פראנס על חשבונו של כריס פרום המאכזב. זהו ניצחונו השני העונה אחרי שזכה בקטע השני של הטור במרטימיה הצרפתי.