הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פרס כפול: ואן דר פול ניצח ולקח את החולצה הצהובה

ההולנדי, נכדו של פולידור האגדי, כיכב בקטע השני בטור דה פראנס

דני פורת
דני פורת  27.06.21 - 19:10
מאתיו ואן דר פול חוגג בקו הסיום (GETTY)
מאתיו ואן דר פול חוגג בקו הסיום (GETTY)

אחרי שרשרת התאונות בפתיחה, הטור דה פראנס עבר היום (ראשון) למוד הרבה יותר רגוע, עד כמובן למטרים האחרונים. מאתיו ואן דר פול, בהופעת הבכורה שלו בטור דה פראנס, זכה בקטע השני במור דה ברטאן והשיג את ניצחונו הגדול בקריירה. בסיום, נרגש ההולנדי עד דמעות כשהוא מסרב לעכל את העובדה שילבש מחר את החולצה הצהובה - דבר שסבו ריימון פולידור האגדי לא זכה בכל ימיו כרוכב.

ההולנדי מקבוצת אלפסין ניסה לתקוף 17 ק"מ לסיום, בפעם הראשונה שהרוכבים עלו על טיפוס הקיר בברטאן (שיפוע 6.9 אחוז בממוצע, 3 ק"מ לסיום). הוא נלכד על ידי יתר הדבוקה. אבל ההזדמנות השניה הגיעה. 600 מטרים לסיום העליה, פתח ואן דר פול מבערים ועקף את יתר יריבו כשהוא מגיע לקו הסיום ביתרון של 6 שניות על פני פרימוז' רוגליץ' (יומבו ויסמה) וטדיי פוגצ'אר (UAE), שני הפייבוריטים לזכיה.

ואן דר פול, רוכב קבוצת אלפסין, מוביל את הדירוג הכללי ב-8 שניות יתרון על פני ז'וליאן אלאפיליפ ו-13 יותר מפוגצ'אר. רוגליץ' רביעי (14+ שניות) ואילו וילקו קלדרמן (בורה הנסגרו) במקום החמישי, מרחק 24 שניות מההולנדי אחרי שני שלבים. ג'ק הייג (בחריין), באוקה מולמה (טרק סגפרדו), סרחיו היגיטה (EF), יונס וינגגור (יומבו ויסמה) ודויד גודו (גרופאמה) סוגרים את העשירייה המובילה.

אחרי השלב הקשה בפתיחה, סטארט אפ ניישן הצליחה להגיע עם כל הרוכבים לקו הזינוק, כולל כריס פרום ששרד את היום ללא תאונות על האופניים במקום ה-172. עומר גולדשטיין הנציג הישראלי שנפגע גם הוא בתאונה אתמול הגיע למקום ה-163 (22.28 דקות). אף אחד מהרוכבים - מייקל וודס ודן מרטין - שסימנו את השלב השני - לא הצליח להזדנב לקדמת הפלוטון במהלך המטרים האחרונים. לפחות נרשמה הקלה וכולם סיימו עוד יום בטור דה פראנס.

הקטע השלישי שיתקיים מחר בטור דה פראנס יהיה הראשון שיתאים לספרינטרים הטהורים. 183 ק"מ מלוריין עד פונטיבי, בשלב שיכלול שתי עליות מדורגות בקטגוריה 4, אבל המטרים האחרונים יהיו שטוחים. קאלב יואן, פטר סגאן, סוני קולברלי והמאיצים המובילים האחרים יאבקו על הניצחון בשלב.