הזכיה מתקרבת: פוגצ'אר ניצח בפירנאיים

צפו: האלוף הסלובני הקדים את וינגגור וקרפאס בקטע ה-17 בטור

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.07.21 - 18:19
תחילת כתבה

טדיי פוגצ'אר הוא משהו מיוחד. ראינו את זה כבר בעונה שעברה, אבל בטור 2021 הוא העלה מדרגה. האלוף המכהן ניצח הערב (רביעי) בקטע ה-17 של הטור דה פראנס בשלב יוקרתי בפירנאיים והגדיל עוד יותר את היתרון שלו בצמרת הדירוג הכללי, בדרך הבלתי נמנעת לזכיה שניה רציפות בתואר.

בשלב היוקרתי שהסתיים בפסגה, פוגצ'אר תקף כ-8 ק"מ לסיום העליה בסנט לארי סולאן (קול דה לה פורטה), כאשר וינגגור וקרפאס היו היחידים שהצליחו להצמד לזנב שלו. במטרים האחרונים נתן הסלובני פוש אחרון וחצה ראשון את פסגת ההר כשהוא מניף את ידיו אל על. וינגגור הדני הגיע למקום השני, מרחק 3 שניות מהמנצח, וקרפאס הגיע שלישי.

פוגצ'אר ניצח בשלב המלכה וביום הבסטיליה, שבו הצרפתי המדורג גבוה ביותר היה דויד גודו שהגיע למקום הרביעי, 1:19 דקות אחרי הסלובני. לובש החולצה הצהובה מוביל ביתרון של 5:39 דקות על פני יונאס וינגגור שעלה למקום השני. קרפאס שלישי עם 5:43 דקות פיגור. ריגוברטו אוראן ירד מהפודיום והוא רביעי, מרחק 7:17 דקות מהפסגה.

בצמרת המטפסים יירד מייקל וודס, רוכב סטארט אפ ניישן, למקום השלישי עם 67 נקודות כמו נאירו קינטאנה הקולומביאני. טדיי פוגצ'אר עקף אותם עם 67 נקודות, 9 פחות מהמוביל ווטר פואלס. הפלוטון יגיע מחר לשלב הררי נוסף שיסתיים בפסגה בלוז ארדידן (129.7 ק"מ מפו) ויהווה הזדמנות נוספת למטפסים הבכירים של המרוץ להשיג ניצחון ולשפר מיקומים ב-GC.