מלך ההרים: פוגצ'אר השיג ניצחון שני רצוף

הסלובני חגג בלוז ארדידן ומתקרב לזכיה בטור. מרטין הגיע חמישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.07.21 - 18:53
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

"טדיי פוגצ'אר לא מתכוון רק לזכות בטור דה פראנס, אלא לעשות זאת בסטייל. הרוכב הסלובני המופלא זכה הערב (חמישי) בקטע ה-18 בלוז ארדידן (129 ק"מ מפו), שלב שני ברציפות שהוא חוצה ראשון את קו הסיום בהרי הפירנאיים. האלוף המכהן בדרך לקחת את החולצה הצהובה שנה שניה, כאשר נותרו רק שלושה ימים לסיום המרוץ היוקרתי.

פוגצ'אר פתח מבערים ב-500 המטרים האחרונים של העליה (13.3 ק"מ, 7.4 אחוז שיפוע) כאשר נותרו רק עוד ארבעה פייבוריטים על הכביש. הסלובני הגיע לפסגה שתי שניות מוקדם יותר מאשר יונאס וינגגור הדני וריצ'ארד קרפאס האקוודורי והוכיח פעם נוספת מדוע הוא הגרנד טוריסט הטוב ביותר בדור הנוכחי, והוא רק בן 22.

הטור דה פראנס נפרד מהרי הפירנאים כאשר פוגצ'אר מחזיק כעת גם בחולצה הצהובה, הלבנה והמנוקדת ומוביל בדירוג הכללי ביתרון של 5 דקות ו-45 שניות על פני וינגגור ו-5 דקות ו-51 שניות על פני קרפאס, שני הרוכבים שיאבקו בשלב נגד השעון ביום שבת בסנט אמיליון על המיקום הסופי על הפודיום, כך נראה.

מבחינת הקבוצה הישראלית היה זה יום שבו היא איבדה סופית את הסיכוי לקחת את החולצה המנוקדת, מכיוון שמייקל וודס מפגר ב-25 נקודות אחרי פוגצ'אר. אך לפחות הצליחה יותר על הכביש, כאשר דן מרטין בכוחותיו האחרונים פילס לעצמו דרך בעליה האחרונה וחצה את קו הסיום במקום החמישי והמכובד. עומר גולדשטיין סיים במקום ה-90, בפיגור של למעלה מ-23 דקות מפוגצ'אר, עמד במינימום הנדרש ובדרך להשלים הופעה מלאה והיסטורית בטור דה פראנס