צפו: טדיי פוגצ'אר הבטיח זכיה שניה רצופה בטור

מעל כולם: הסלובני ילבש צהוב בפאריס בפעם השניה ברציפות. וינגגור עלה למקום השני. ואן ארט ניצח בקטע נגד השעון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.07.21 - 18:54
תחילת כתבה

ללא מתחרים. טדיי פוגצ'אר הבטיח הערב (שבת) את זכייתו השניה ברציפות בטור דה פראנס. הרוכב הסלובני חצה את קו הסיום שמיני בשלב נגד השעון בסנט אמיליון (קטע 20) כשהוא שומר על המקום הראשון בדירוג הכללי וייקח את החולצה הצהובה לשדרות השאנז אליזה ביום ראשון. הרוכב של UAE רק בן 22 ואם ישמור על עצמו, יהיה כנראה בדרך להיות אחד הגדולים אי פעם.

פוגצ'אר ניפק טור שלא נראה הרבה זמן, אולי מאז הימים של לאנס ארמסטרונג בתחילת המילניום. הרוכב של קבוצת האמירויות ניצח בקטע נגד השעון הראשון בלבאל ולקח את החולצה הצהובה כבר בקטע החמישי. הוא פתח אדיר באלפים בסוף השבוע הראשון, הצליח לשמור על יציבות בקטעים המישוריים, וזכה בשני קטעים נוספים בפירנאיים, כדי לקחת את התואר.

ווט ואן ארט הבלגי הוורסטילי מיומבו ויסמה זכה בשלב האחרון נגד השעון (35:53 דקות) וניצח בפעם השניה בטור דה פראנס השנה. יונאס וינגגור, בן קבוצתו, ניפק רכיבה מדהימה הגיע למקום השלישי בשלב (אחרי ואן ארט וקספר אסגרין) והבטיח את המקום השני על הפודיום בפאריס, כשהוא עוקף את ריצ'רד קרפאס האקוודורי מאינאוס.

פוגצ'אר, שיזכה גם בחולצה הלבנה והמנוקדת, יגיע לפאריס עם יתרון של 5 דקות ו-20 שניות על פני וינגגור, שהפך לתגלית של הטור ב-2021. קרפאס שלישי עם 7:03 דקות פיגור מהסלובני. בן אוקונור האוסטרלי (10:02 דקות) ו-וילקו קלדרמן ההולנדי (10:13) סוגרים את החמישייה המובילה בדירוג.

עומר גולדשטיין, הנציג הישראלי, הגיע למקום ה-62 בשלב נגד השעון מרחק 4:01 דקות מהמנצח ואן ארט. הרוכב של סטארט אפ ניישן יגיע לפאריס במקום ה-124 בדירוג הכללי - 3:55:26 שעות מפוגצ'אר וישלים את הטור דה פראנס הראשון שלו. הקבוצה הישראלית הודיעה כי אנדרה גרייפל, מהספרינטרים הגדולים בדור האחרון, יפרוש בסיום העונה.