פוגצ'אר מצטנע: "אני לא הבוס של הטור"

לפני ההכתרה, הסלובני דחה את ההשוואות לגדולים ביותר בענף האופניים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.07.21 - 23:12
תחילת כתבה

בפעם השניה ברציפות: טדיי פוגצ'אר שוב עם החולצה הצהובה בפאריס. מחר (ראשון) הסלובני יעלה על האופניים בפעם האחרונה בקטע ה-21 של הטור דה פראנס ולאחריו יוכתר באופן סופי למנצח, כשהוא מוביל בלמעלה מ-5 דקות בדירוג הכללי. הסלובני של UAE, שיחגוג בעוד חודשיים 23, בדרך להפוך לאחד הרוכבים הגדולים ביותר.

פוגצ'אר סיפר על ההבדל בין הזכיה הנוכחית לראשונה אשתקד שבו קבע מהפך בקטע נגד השעון, יממה לפני פאריס: "בשנה שעברה היה עליי פחות לחץ. השנה לקחתי את החולצה הצהובה מהר ובמהלך כל השבועיים האלה הייתי על הפודיום וקיימתי מסיבות עיתונאים כל יום. היה יותר קשה מחוץ לאופניים, אבל בכל מקרה שני המרוצים היו סופר קשים".

"אני לא מחשיב את עצמי לבוס של הפלוטון", ענה בצניעות פוגצ'אר לאחר שנשאל על כך, "אני לא אוהב השוואות (לאדי מרקס, ברנרד הינו ולאנס ארמסטרונג). לכל רוכב יש את הייחוד שלו. אנחנו כאן כדי להתחרות ולהנות מהמרוץ. מה שמגיע, מגיע, אבל לא אשווה את עצמי למישהו אחר".

האלוף המיועד טען שלא יכול היה לנצח בהפרש גדול יותר: "עשיתי את המקסימום בטור הנוכחי. בפירנאים הייתי מאוד מאושר משתי הזכיות בקטעים. אם לומר את האמת, ניסיתי להתקיף מוקדם יותר והרגשתי שאני לא יכול. בסוף, זה הספיק לניצחון. עשיתי את הכי טוב שאני יכול, כמו תמיד. עכשיו אני עם הפנים לאולימפיאדה בטוקיו ואנסה לנצח שם".