ללא מתחרים: טדיי פוגצ'אר זכה בטור

צפו: הסלובני חגג בפעם השניה ברצף. ואן ארט ניצח בשאנז אליזה. וינגגור שני, קרפאס שלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.07.21 - 20:23
תחילת כתבה

דומיננטיות כזו לא נראתה שנים. טדיי פוגצ'אר הוכתר הערב (ראשון) לזוכה הטור דה פראנס בפעם השניה ברציפות. הרוכב הסלובני השלים את המשימה וחגג כמיטב המסורת עם השמפניה עם בני קבוצתו מ-UAE, כשהוא חוצה את קו הסיום בשאנז אליזה עם החולצה הצהובה והופך לרוכב הראשון אי פעם שזוכה פעמיים בפרס הגדול לפני שמלאו לו 23.

ווט ואן ארט, אחד הרוכבים הכי עגולים בסבב, זכה בקטע האחרון בשאנז אליזה (108.4 ק"מ משאטו), כשהוא גובר על יספר פליפסן, בן ארצו, ומארק קאבנדיש הבריטי. הרוכב הבלגי של יומבו ויסמה השיג את ניצחונו השלישי השנה בטור והוכיח עד כמה הוא ורסטילי. קאבנדיש נותר על 34 ניצחונות במרוץ ולא הצליח לעקוף את אדי מרקס האגדי. אנדרה גרייפל מסטארט אפ ניישן הגיע למקום החמישי בטור האחרון בקריירה.

אחרי הניצחון הדרמטי של פוגצ'אר בפלאנש דה בל פי לפני שנה, הפעם זה הלך הרבה יותר קל. פוגצ'אר ניפק טור שלא נראה הרבה זמן, אולי מאז הימים של לאנס ארמסטרונג בתחילת המילניום. הרוכב של קבוצת האמירויות ניצח בקטע נגד השעון הראשון בלבאל ולקח את החולצה הצהובה כבר בקטע החמישי. הוא פתח אדיר באלפים בסוף השבוע הראשון, הצליח לשמור על יציבות בקטעים המישוריים, וזכה בשני קטעים נוספים בפירנאיים, כדי לקחת את התואר.

פוגצ'אר לא רק לקח את החולצה הצהובה, אלא גם זכה במנוקדת ובלבנה, והגיע לפאריס עם יתרון ענק של 5 דקות ו-20 שניות על פני וינגגור, שהפך לתגלית של הטור ב-2021. קרפאס שלישי עם 7:03 דקות פיגור מהסלובני. בן אוקונור האוסטרלי (10:02 דקות) ו-וילקו קלדרמן ההולנדי (10:13) סוגרים את החמישייה המובילה בדירוג הכללי.

עומר גולדשטיין סיים את הטור הראשון שלו אי פעם במקום ה-123, מרחק 3:55:26 שעות מהחולצה הצהובה. הישראלי אמר: "זה היה המירוץ הכי קשה שעשיתי אי פעם. אבל גם  הכי מהנה. איך שני הדברים  מסתדרים ביחד ? כנראה שאתה צריך להיות רוכב תחרותי כדי להבין זאת:  סבל זה חלק מהספורט הזה ואתה חייב לדעת להינות ממנו. צברתי חוויות שלעולם לא אשכח".