מתרדמת לגאולה: ניצחון מרגש ליאקובסן

ההולנדי, שעבר תאונה מחרידה לפני שנה, זכה בקטע 4 בוואלטה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.08.21 - 18:49
תחילת כתבה

החיים חזקים מהכל. פאביו יאקובסן ריגש הערב (שלישי) לא מעט חובבי אופניים וספורט בכלל כאשר ניצח בקטע הרביעי של הוואלטה אספניה, בדיוק שנה לאחר התאונה המזעזעת ומסכנת החיים שבה היה מעורב בטור של פולין. הספרינטר ההולנדי גבר על ארנו דמאר ומגנוס קורט נילסן במולינה דה אראגון (164 ק"מ) ורשם ניצחון שני העונה.

כזכור, באוגוסט 2020 יאקובסן התרסק לפני קו הסיום בפולין ונזרק כמה מטרים בצד הדרך. הרוכב של דקוניק קוויק סטפ נלקח לבית החולים והיה מספר שעות בתרדמת אחרי שספג מכה בראשו ואיבד הרבה דם. לאחר מכן, עבר ניתוח לשחזור הלסת, סבל משברים בגולגולת, אף, ואיבד 10 שיניים, כשהוא נזקק לשיקום של מספר חודשים עד שחזר לדווש.

יאקובסן שנטל את החולצה הירוקה של המאיץ הטוב ביותר אמר בסיום: "זה חלום שהתגשם. אחרי התאונה הייתי כמה שלבים מאחור, אבל אני שמח עכשיו. לקח לי הרבה זמן ומאמץ להגיע לרגע הזה ואני חייב תודה להרבה אנשים. אני מדבר על הרופאים, המנתחים והצוות הרפואי בפולין, לחברי לקבוצה שהם כמו המשפחה שלי".

בצמרת הדירוג הכללי אין שינוי: ריין טראמיי האסטוני ממשיך להוביל עם 25 שניות יתרון על קני אליסונד הצרפתי ו-30 שניות על פני פרימוז' רוגליץ' האלוף בשנתיים האחרונות. עוד רוכבים בולטים בעשירייה: אנריק מאס (45 שניות), אגן ברנאל (57 שניות) ומיקל לאנדה (1:09 דקות).