איתמר איינהורן סיים 7 בקטע ה-13 בוולטה

הרוכב הישראלי הרשים פעם נוספת: "זה היה ארוך, אני מרוצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.08.21 - 20:25
תחילת כתבה

איתמר איינהורן עושה זאת שוב ומוכיח שכנראה גדל לנגד עינינו ספרינטר שיכול לתת פייט במירוצים הגדולים בעולם. הרוכב הישראלי סיים במקום השביעי בקטע -13 בוולטה אספניה היום (שישי), בדיוק חמישה ימים אחרי שסיים חמישי באותו מירוץ, כשהוא מתחרה מול ספרינטרים מצויינים בדרג העולמי.

"זה היה ארוך, רכבנו 5 שעות בחום", סיכם איינהורן בסוף הקטע. "הסיום היה מאוד מהיר וטריקי. בעיקר ה-3 ק"מ האחרונים. הם היו פשוט מיתר אחד ארוך שהמשיך והמשיך והמשיך. אנחנו קבוצה יחסית קטנה, ולא הצלחנו להיכנס לחלק הקריטי מקדימה. כל מה שניסיתי מה-3 ק"מ האחרונים זה לשפר מיקום. עליתי לאט-לאט, עד שהגעתי לעשירייה הראשונה. בכיכר האחרונה נכנסתי שביעי ומשם זה היה פול גז עד הסיום, שם נשארתי שביעי. אני מרוצה".

בהשוואה לקטע הקודם של המירוץ, אז כאמור סיים חמישי, הפעם שווה להעריך הפעם אף יותר את ההישג: הרוכב עבר בימים האחרונים שלבי עליות קשים מאד שעבור ספרינטר שרירי, מדובר במבחן לא פשוט בכלל, שלא מעט מאיצים לא עומדים בו. בכל אופן, איינהורן נלחם בשיניים, בגראנד טור הגדול הראשון שלו, כדי להשיג עוד הזדמנות ללכת על תוצאה בקטע שטוח. זו כמובן הפעם השניה שרוכב ישראלי משיג טופ 10 בגראנד טור ואיתמר עושה זאת פעמיים בשבוע האחרון.