ציון דרך: ניב סיים גרנד טור שני העונה

הישראלי ישלים את הוואלטה: "לא היתה לי בעיה בכלל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.21 - 18:32
ללא תקלות. ניב (נועה ארנון)
ללא תקלות. ניב (נועה ארנון)
תחילת כתבה

הוואלטה אספניה, הגראנד טור השלישי והאחרון של עונת 2021 ננעל הערב (ראשון) עם נקודת ציון נוספת לסטארט אפ ניישן. גיא ניב הפך לרוכב הישראלי הראשון שמסיים שני גראנד טורים בשנה אחת - והיחיד שמשלים את כל שלושת הגרנד טורים בקריירה. ניב סיים במקום ה-93 מרחק 4:06:37 שעות מהמנצח פרימוז' רוגליץ'.

נקודת אור נוספת היא כמובן איתמר אינהורן, שבגרנד טור הראשון שלו, סיים פעמיים בטופ 10, לפני שפרש בקטע ה-17 אחרי שלא עמד במגבלות הזמן של המרוץ הספרדי.

ניב אמר: ״זה היה מרוץ לא פשוט בכלל, הן ברמה האישית והן ברמה הקבוצתית. סבלנו מהרבה חוסר מזל, ואיבדנו חמישה רוכבים לאורך המרוץ. זו סיטואציה לא קלה בכלל מבחינה מנטלית, וכמובן שגם מבחינת ביצועים על הכביש זה משפיע. אבל אספנו את עצמנו כל פעם מחדש, וניסינו לעשות את הכי טוב שיכולנו. זה לא הספיק, וזה לא היה מרוץ מוצלח עבורנו, אבל זה מה שהיה לנו כאן.

"באופן אישי, למרות שלא השגתי את התוצאה שאליה כיוונתי (השגת טופ 10 באחד השלבים דרך בריחה), אני לוקח מכאן המון דברים חיוביים: את העובדה שאני מסיים גראנד טור (שני העונה) בלי שום בעיות, ועם יכולות אמיתיות להתחרות בשלבים מסויימים דרך בריחות. אמנם זה לא הצליח להתחבר עד הסוף, ולא השגתי תוצאה סופית טובה, אבל אני יודע שזה באמת נמצא שם ושבסיטואציה אחרת זה היה נראה הרבה יותר טוב. היו הרבה מאד ימים שהייתי בקרב על הבריחה עד הסוף, והיה חסר לי טיפה מזל, ואולי עוד חבר קבוצה שיהיה שם איתי כדי שאצליח להיות בבריחות הנכונות".

"אני כן לוקח את שלב 15, שבו כן נכנסתי לבריחה והראיתי שם שאני באמת יכול להיות בעניינים בשלבים של עליות ארוכות. רק להיות בבריחה באותו יום היה סופר קשוח, ואחרי שכבר הייתי שם עדיין רכבתי לא רע בכלל וכשהפלטון תפס אותי עוד הצלחתי להתיישב שם ולהיות עם הפייבוריטים עד 7 לסוף".

"אני מאוד מרוצה מאיך שהרגשתי בשבוע השלישי, במיוחד לאור העובדה שעשיתי גם את הג׳ירו העונה. אני חייב לציין שהפתעתי את עצמי, והאמת שזה השבוע שבו הרגשתי הכי טוב במהלך המרוץ, וזו נקודה מעודדת מאד לעתיד".