הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הטור דה פראנס הישראלי: אפיק ישראל הוזנק

600 רוכבים, שמות נוצצים ונוף מרהיב. המירוץ חוזר ובגדול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.21 - 15:19
(יואב לביא)
(יואב לביא)

תגיות: אפיק ישראל

תחילת כתבה

לאחר כשנתיים הפסקה בגלל הקורונה, "אפיק ישראל" חזר ובגדול. מרוץ האופניים הגדול בישראל, המכונה 'הטור דה פראנס הישראלי', נפתח היום (חמישי) ויתקיים השנה זו השנה השמינית וייקחו בו חלק 600 רוכבים, מתוכם טובי הרוכבים בארץ ובעולם.

גם השנה הגיעו שורה של רוכבים מובילים בעולם, כאשר מהצד הישראלי מתחרים גיא ניב מקבוצת "ישראל סטארט-אפ ניישן" - הרוכב הישראלי שהשלים את הג'ירו, הטור דה פראנס והוואלטה.  לצידו, מתחרים נדב רייסברג, רוכב נבחרת ישראל באופני הרים, כשגם הרוכבת עומר שפירא והרוכב שלומי חיימי שהתחרו בטוקיו לוקחים חלק.

מירוץ "אפיק ישראל" הינו מרוץ האופניים האיכותי והמוביל בישראל וזוכה לדירוג SHC. המרוץ הוא טור אופני הרים זוגי המתפרש על פני ארבעה ימים, המחולקים לפרולוג ו-3 סטייג'ים שאורכם הוא כ-330 ק"מ בסך הכל וברמות קושי משתנות. הפרולוג השנה יתמקד באתרים המרהיבים של עכו העתיקה, הרוכבים ירכבו ברצועת החוף וידרימו לכיוון עכו וללב העיר העתיקה. הרכיבה תכלול מקטע אורבני באתרים ההיסטוריים בעכו כמו בית הכלא העתיק, אולמות האבירים והעיר העתיקה.

"אפיק ישראל" מהווה מפעל הנצחה לגיורא צחור, מפקד ובכיר במוסד, שנהרג בתאונת דרכים בעת שרכב על אופניו. עמידה באתגרים מיוחדים, מקצועיות, אהבת ישראל והטבע היו אבני דרך שסללו את נתיב חייו. גל צחור, בנו של גיורא, יזם את המרוץ ומנהל אותו עד עצם היום הזה.

המרוץ יתקיים השנה בגליל המערבי. נקודת היציאה למרוץ תהיה במתחם מועצה אזורית מטה אשר, שהיא גם "מועצת הבית" והמארחת העיקרית של האירוע. התחרות נתמכת על ידי קק"ל, משרד התיירות, מנהל הספורט, מועצה אזורית מטה אשר, עיריית עכו, אשכול גליל מערבי, איגוד האופניים וגופים נוספים.