הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היסטוריה: טנא סיים תשיעי במירוץ ולודרום

הפך לישראלי הראשון בעשיריה באחד המירוצים היוקרתיים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.10.21 - 14:50
טנא. הישג יוצא דופן (צילום: אליפות העולם בצרפת)
טנא. הישג יוצא דופן (צילום: אליפות העולם בצרפת)

תגיות: רותם טנא

תחילת כתבה

רותם טנא, רק בן 20, הפך לאחת ההפתעות הגדולות ביותר באליפות העולם במירוצי וולודרום בצרפת. הרוכב סיים במקום התשיעי בעולם את מירוץ האלמינציה היוקרתי אותו ניצח האיטלקי אלה וויוויאני והפך לישראלי הראשון להגיע לעשירייה הראשונה במירוץ.

"הישג פנומנלי, כמעט לא יאמן", הגדיר מאמן נבחרת ישראל סטיב מקיואן את ההישג של חניכו הצעיר - לאור העובדה הבלתי נתפסת שטנא - הרוכב בקבוצת סייקלינג אקדמי - החל להתאמן בוולודרום רק בתחילת העונה  שעברה. "דבר כזה כמעט לא קורה", אמר מקיואן. "זה מוכיח איזה פוטנציאל עצום יש לבחור הזה גם בוולודרום וגם במירוצי כביש".

ההישג של טנא ארגן לו זימון מידי לסבב ליגת האלופות החדש בו ישתתפו רק הרוכבים הטובים בעולם. מדובר בסבב של חמישה מירוצים שיינעל בוולודרום בתל אביב ב-11 בדצמבר . "זה מוכיח שהישראלים הם ווינרים", אמר הבעלים של קבוצת ישראל סטארט אפ ניישן סילבן אדאמס. "הספורט הזה (מירוצי וולודרום) כבר קיים מאה שנה,  ואילו אלינו הוא הגיע רק לאחרונה. והנה פתאום מתפתח לנו רוכב ישראלי שמביא תוצאה עולמית".

רותם טנא עצמו ניסה להצטנע ולהעניק את רוב הקרדיט למאמנו: "אני כמעט מתפתה לומר שזה היה קורה לכל רוכב אחר שהוא היה עובד אתו", אמר. "נכנסתי לתחום אחרי שקצת איבדתי את הדרך ברכיבת כביש בעונה שעברה ובאחד המירוצים הראשונים שלי הדהמתי את עצמי עם מקום רביעי  באליפות אירופה לצעירים. מאז השתפרתי צעד אחר צעד כשאני מטפח יחסי אהבה ושנאה עם המירוץ הזה - הכי כאוטי ואינטליגנטי שיש. אתה נותן הכל עד הנקודה שהרגליים לא יכולות עוד לסבול את המאמץ. אתמול בצרפת הכל התחבר".