הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

במרוץ הסיום: קלארק סיים שלישי במאיורקה

האוסטרלי של ישראל פרמייר טק פתח חזק את העונה. גיא ניב בלט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.01.22 - 18:32
קלארק (מימין) עם ולנס ו-ואלוורדה (צילום: נועה ארנון)
קלארק (מימין) עם ולנס ו-ואלוורדה (צילום: נועה ארנון)

המומנטום המצוין של ישראל פרמייר טק לא מראה סימני האטה: במירוץ השלישי שלה העונה במאיורקה, סיים זה עתה האוסטראלי סיימון קלארק במקום השלישי.

זו פתיחת עונה מעודדת מאד עבור הקבוצה שסיימה במקום העשירי בעולם בעונה שעברה והציבה לה למטרה לאסוף כך נקודה אפשרית בכל מירוץ כדי לטפס עוד כמה שלבים למעלה לעבר הצמרת העולמית. רק אתמול סיים הספרינטר שלה ג׳יאקומו ניזולו במקום השלישי במאיורקה ויום לפני כן סיים קלארק עצמו חמישי והקבוצה עלתה לפודיום עם המטפס המצטיין.

אבל היום הסיפור שוב היה קלארק, אותו רוכב אוסטראלי שרק לפני חודש, כפי שסיפר, "ישבתי בבית באוסטרליה והתפללתי שמישהו יתן לי הזדמנות אחרי שהקבוצה הקודמת שלי התפרקה, ואוכל להמשיך את הקריירה. התחייבתי לעצמי שאחזיר בגדול למי שיתן לי צ׳אנס עד שהגיע הטלפון מישראל פרמייר טק ואני כך כך שמח לעמוד במילה שלי".

קלארק אינו מטפס קלסי, אבל היום הוא הוכיח שוב שיש לו יכולות מגוונות מאד. בעליה הגדולה האחרונה במירוץ - 9 ק"מ אורכה - הוא הצליח הגיע לפסגה עם חבורה סלקטיבית של שמונה רוכבים - ומשם החלה רק שאלה מי יצליח לשמור כוחות לספרינט הסיום, מורד תלול ואחר כך סיום משופע.

במרוץ האחרון הצליח הבלגי טים וולנס לסיים ראשון, הספרדי האגדי אלחנדרו ואלוורדה שני וקלארק כאמור שלידי. "עליה כזו אינה כוס התה שלי", אמר קלארק. "אבל אני בכושר גבוה אז הכל אפשרי".

עוד נקודת אור ישראלית היום: זה היום השני ברציפות מוכיח הישראלי גיא ניב את יכולתו, והיה בין שלושת הרוכבים היחידים בקבוצה בקרב על העליה האחרונה.