הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ישראל פרמייר טק ניצחה בטור של טורקיה

פטריק בווין הניו זילנדי הוכרז כמנצח לאחר שהשלב האחרון הופסק בשל גשמים

דני פורת
דני פורת  17.04.22 - 11:48
בווין חוגג את הניצחון (צילום: סייקלינג ספרינג)
בווין חוגג את הניצחון (צילום: סייקלינג ספרינג)

תגיות: פרמייר טק

קבוצת ״ישראל פרמייר טק״ ניצחה בטור של טורקיה עם הרוכב הניו זילנדי שלה, פטריק בווין. זאת לאחר שהשלב האחרון הופסק 25 ק"מ לאחר הזינוק בעקבות סערת גשמים שגרמה להתרסקויות רבות וסיכנה את שלום הרוכבים.

זהו הניצחון הראשון של ישראל פרמייר טק במירוץ רב שלבים (טור) העונה, והפעם הראשונה שהקבוצה הישראלית שזכתה בניצחון בטורקיה. ״זה רגע שממלא את כולנו בגאווה רבה״, אמר הבעלים של הקבוצה סילבן אדאמס. ״נצחון כחול לבן בטורקיה הוא ביטוי מושלם לרוח של הקבוצה הזו ולמה שהיא מייצגת. אנחנו על המפה״.

הקבוצה הישראלית, עם איתמר איינהורן  וגיא ניב בהרכב, הוכיחה דומיננטיות רבה מתחילת המירוץ בן שמונת השלבים ונלחמה על ניצחונות מדי יום כאשר בשלב הרביעי התמקם בווין במקום השני בדירוג הכללי. מאותו רגע ניהלה הקבוצה מירוץ אגרסיבי כדי ללחוץ על מוביל הטור והיא הצליחה בכך אתמול כאשר בריחה נהדרת של בווין הסתיימה בניצחון בשלב השביעי והעניקה לו את חולצת המוביל עם 20 שניות ״ביד״.
הקבוצה זינקה היום לשלב האחרון כדי להבטיח את הניצחון בטור אבל כאמור, המארגנים נאלצו לעצור את המירוץ כ 25 ק"מ לאחר הזינוק ברחובות איסטנבול ובכך קיבל הנצחון את החותמת הסופית והרשמית.

הניצחון הגדול בטורקיה יעניק לקבוצה נקודות רבות בדירוג הסבב העולמי העליון (וורלד טור) ונותן לה דחיפה מוראלית לאחר חודשיים לא פשוטים רצופי פציעות וקורונה בה נדבקו רבים מהרוכבים - האחרון שבהם גיא ניב שנאלץ לפרוש בעיצומו של הטור. ״הניצחון הזה הוא צעד גדול קדימה. אני מקווה ומאמין שעוד נשיג ניצחונות רבים״, סיכם אדאמס.