הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לראשונה: לא יהיה רוכב ישראלי בג'ירו

תקדים: פרמייר טק רשמה שמונה זרים למרוץ הוורוד. ניצולו יוביל את הספרינטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.05.22 - 15:55
(getty)
(getty)

תגיות: ג'ירו 2022

לראשונה מאז היווסדה: ישראל פרמייר טק לא תציב רוכב ישראלי במרוץ גרנד טור. קבוצת האופניים הישראלית פירסמה היום (שני) את הסגל שלה לג'ירו ד'איטליה שייצא לדרך בסופ"ש הקרוב, כאשר שמונת הרוכבים יהיו: ג'יאקומו ניצולו, מתיאס בראנדל, אלכסנדר קטאפורד, אלסנדרו דה מרקי, אלכס דאוסט, ינטה בירמנס, רטו הולנשטיין וריק צאבל.

פרמייר טק לא תתבסס על רוכב מוביל (גרנד טוריסט) במהדורה ה-105 של הג'ירו ועיקר הכוח שלה יתבטא במישורים. ניצולו, שזכה פעמיים בעבר בחולצת הנקודות של המאיץ הטוב ביותר במרוץ, יהיה הקלף החזק ביותר בספרינטים ועליו תבנה הקבוצה, כאשר בן ארצו האיטלקי דה מארקי ינסה לנצל את היתרון שלו בבריחות. דאוסט, שזכה בקטע בג'ירו ב-2020, הוא שם נוסף שמסומן כמי שיכול לנצח שלבים בהתקפות ממרחק.

מאז 2018, שהקבוצה הישראלית קיבלה כרטיס חופשי לג'ירו, התחרו בה גיא ניב וגיא שגיב, שני החלוצים הישראלים בתחרויות הגרנד טור. שגיב היה מועמד להשתתף השנה בג'ירו, אבל נפצע במהלך העונה בגבו וירד מהפרק. ולגבי שאר המרוצים: ההערכות מדברות על כך שעומר גולדשטיין יזכה לרכב זו השנה השניה ברציפות בטור דה פראנס שיפתח בסוף יוני, ואילו איתמר איינהורן יקבל את ההזדמנות בוואלטה אספניה. לא מן הנמנע שיהיו שני ישראלים בטור הספרדי.

סילבן אדמס, בעלי הקבוצה, הסביר את ההחלטה: "למרות שאנחנו מאוד גאים שהצבנו ישראלי אחד לפחות בשמונת הגרנד טורים ברציפות, השנה בחרנו בסגל הטוב ביותר שיתמוך באסטרטגיה שלנו לבנות על קבוצת ספרינטרים ובורחים במרוצים, ובמקרה הזה היא איננה כוללת ישראלים. הרוכבים הישראלים שלנו התבגרו ואנחנו לא צריכים להוכיח יותר את הצבתם בכל מרוץ".

הגראנד טור יחל השנה בבודפשט, בירת הונגריה ב-6 במאי ויסתיים בקטע נגד השעון בוורונה ב-29 במאי. הג'ירו יכלול שבעה קטעים מישוריים, שישה קטעים הררים, שישה קטעים של גבעות ועוד שני קטעים קצרים מאוד נגד השעון.