הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ייטס ניצח בטורינו, קרפאס תפס את ההובלה

הבריטי התגבר על הפציעה והרשים בקטע ה-14 בג'ירו. הינדלי 7 שניות מהפסגה

דני פורת
דני פורת  21.05.22 - 18:08

סימון ייטס סומן כאחד הפייבוריטים לזכיה בג'ירו השנה, אבל הפציעה שסחב בשבוע הראשון הוציאה אותו מכלל אפשרות כזו. הרוכב הבריטי קיבל כוחות מחודשים והערב (שבת) ניצח בטורינו בקטע ה-14 וההררי ורושם את ניצחונו השני השנה במרוץ. ריצ'ארד קרפאס שסיים במקום השלישי אחרי ג'יי הינדלי הצליח סוף סוף לתפוס את החולצה הוורודה והוא מוביל את המרוץ האיטלקי.

ייטס התגבר על הפציעה, החום והקשיים והצליח לגשר על התקפה של קרפאס במהלך העליה האחרונה של השלב, כאשר את הגלישה לקו הסיום הוא עשה בצורה המהירה ביותר והגיע לקו הסיום ביתרון של 15 שניות על פני הינדלי, קרפאס ו-וינצ'נזו ניבאלי שסיים רביעי. דומניקו פוצוביבו סיים במקום החמישי - 28 שניות מהמנצח ואילו ז'ואאו אלמיידה שישי (39 שניות) ועדיין חזק בתמונת הדירוג הכללי.

הזעזוע שנוצר בצמרת הדירוג הכללי הוא כזה: קרפאס, זוכה הג'ירו ב-2020, תפס את המקום הראשון אחרי 10 ימים בהם חואן פדרו לופס החזיק בחולצה הוורודה והפעם סיים הרחק מאחור. הינדלי מפגר ב-7 שניות בלבד אחרי האקוודורי ואילו אלמיידה מדורג במקום השלישי, 30 שניות אחרי החולצה הוורודה. מיקל לאנדה עלה למקום הרביעי מרחק 59 שניות מקרפאס ואילו פוצוביבו בפיגור 1:01 דקות מהפסגה.

הקטע ה-15 שיתקיים מחר יחל בריבארולו קנאברזה לקונה - 178 ק"מ עם שלוש עליות בקטגוריה 1 כולל סיום בעליה. בסך הכל הרוכבים יעברו 3,980 מטרים מצטברים בעליה. בקיצור, עוד הזדמנות לרוכבים המובילים לזכות בניצחון בקטע ולאתגר את המוביל החדש, קרפאס. יש לציין כי לפני ההזנקה פרש הספרינטר של ישראל פרמיירטק, ג'יאקומו ניצולו, מהמרוץ.