הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'וליו צ'יקונה זכה בקטע ה-15 של הג'ירו

האיטלקי רשם ניצחון שלישי בקריירה במרוץ. קרפאס עדיין מוביל את הדירוג

דני פורת
דני פורת  22.05.22 - 19:02

תגיות: אופניים

ג'וליו צ'יקונה הוא המנצח של קטע 15 בג'ירו ד'איטליה. האיטלקי של טרק סגפרדו התקיף 32 ק"מ מסיום השלב, טיפס לבדו בעליה האחרונה לפני שהגיע ראשון לקו הסיום בקוניה (172 ק"מ מריבארולו קנאבזה), כדי לחגוג את ניצחונו השלישי אי פעם במרוץ האיטלקי בתום 4 שעות, 37 דקות ו-41 שניות.

צ'יקונה, שפרץ בבכי לאחר שהבין כי ניצח, סיים את השלב ביתרון של 1:31 דקות על פני סנטיאגו בויטראגו הקולומביאני שהגיע למקום השני. אנטוניו פדררו הספרדי (2:19 דקות) חצה שלישי את הקו. יו מקארטי (3:09 דקות) רביעי.

אחרי כמעט שמונה דקות הגיעו הרוכבים המובילים ללא התקפות על לובש החולצה הוורודה, ריצ'רד קרפאס שהצליח לשמור על היתרון שלו בצמרת הדירוג הכללי, קרפאס מוביל ב-7 שניות בלבד על ג'יי הינדלי ו-30 שניות על פני ז'ואאו אלמיידה. מיקל לאנדה מפגר ב-59 שניות ואילו דומניקו פוצוביבו בפיגור של 1:01 דקות. הכל עדיין פתוח במאבק על הכתר.

לאחר יום מנוחה, הג'ירו יתחדש ביום שלישי בקטע ה-16 מסאלו עד אפריקה - 202 ק"מ שכוללים שלוש עליות מדורגות, כולל הפאסו מורטירולו האגדי. העליה האחרונה לסנטה די קריסטינה תופיע מספר קילומטרים לסיום השלב באלפים האיטלקיים. עוד שלב הררי שיכניס לפעולה את הפייבוריטים.