הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הירט ניצח באלפים, הינדלי צימק את הפער

הצ'כי חגג על בקטע ה-16 ההררי בג'ירו. האוסטרלי רק 3 שניות מקרפאס

דני פורת
דני פורת  24.05.22 - 18:28
הירט. מלך האלפים (getty)
הירט. מלך האלפים (getty)

אחרי יום המנוחה, הג'ירו חזר לאלפים האיטלקיים. יאן הירט זכה הערב (שלישי) בקטע ה-16 של המרוץ, כשחצה ראשון את קו הסיום באפריקה אחרי 5:40:45 שעות. הרוכב הצ'כי חגג את ניצחונו הראשון אי פעם בג'ירו. ריצ'רד קרפאס שמר על ההובלה בתום קטע נהדר בהרים.

הירט הקדים את טימן ארנסמן אחרי עליה של 13.5 ק"מ באפריקה בשיפוע רצחני. מי שהגיע למקום השלישי הוא ג'יי הינדלי שקיבל 6 שניות בונוס והקטין את הפער בפסגה. קרפאס, אלחנדרו ואלוורדה ומיקל לאנדה הגיעו בזמן זהה בהפרש של 1:24 דקות מהירט. ז'ואאו אלמיידה סיים 14 שניות אחרי המובילים, אבל עדיין חזק בתמונת ה-GC.

הינדלי צימק את הפיגור מהחולצה הוורודה ל-3 שניות בלבד, כאשר נותרו עוד 5 קטעים בלבד לסיום המרוץ המפרך. מעניין לציין כי הפער של 3 שניות בין קרפאס להינדלי הוא הקטן ביותר אי פעם בג'ירו מאז 1963 אחרי 16 קטעים. אז דיגו רונקיני הוביל ב-2 שניות על ויטוריו אדורני.

לעומת זאת, ז'ואאו אלמיידה עדיין שלישי אבל במרחק של 44 שניות מקרפאס. מיקל לאנדה הספרדי הוא הרוכב האחרון (מקום 4) שנמצא במרחק סביר מהמוביל, עם פיגור של 59 שניות. וינצ'נזו ניבאלי מדורג במקום החמישי (3:40 דקות).

מחר ימשיכו הרוכבים לטפס עם השלב ה-17 שיחל בפונטה די לנו וגלישה ארוכה בעמק. לאחר מכן הרוכבים יעברו שתי עליות מקטגוריה 1, האחרון יהיה על המונטה רוברה (8 ק"מ טיפוס, 9.6% שיפוע), כ-8 קילומטרים לסיום השלב. עוד הזדמנות לרוכבים המאיימים על קרפאס לשנות את תמונת הדירוג הכללי.