הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ויוה קולומביה: בויטראגו ניצח בקטע ה-17 בג'ירו

קרפאס הצליח לשמור על החולצה הוורודה. לאנדה העפיל למקום השלישי בדירוג

דני פורת
דני פורת  25.05.22 - 18:28
(GETTY)
(GETTY)

בכל שנה קולומביה מייצרת כוכבי אופניים חדשים וייתכן שגם ב-2022. סנטיאגו בויטראגו בן ה-22 ניצח הערב (רביעי) בקטע ה-17 של הג'ירו בלאברונה (168 ק"מ מפונטה די לנו, שלב ההררי), כשהוא רושם את הישג השיא בקריירה הקצרה שלו ומעניק ניצחון יוקרתי לקבוצתו בחריין ויקטוריוס. ריצ'רד קרפאס ממשיך לשמור על החולצה הוורודה.

בויטראגו שיצא להתקפה מקבוצת בריחה - 12 ק"מ לסיום - חצה ראשון את פסגת המונטרוברה ולאחר מכן גלש סולו לקו הסיום בלאברונה בצפון מזרח איטליה. מדובר בפיצוי אדיר אחרי שבויטראגו סיים במקום השני בשלב ההררי בקוניה בתחילת השבוע. חיס למרטצה ההולנדי הגיע למקום השני (28+ שניות הבדל) ויאן הירט, שניצח אתמול באפריקה, הגיע שלישי במרחק של 2:28 דקות מהמנצח.

לא הרחק מאחור, התקיים קרב על החולצה הוורודה. ההתקפה של קרפאס בעליה האחרונה הצליחה לנטרל את ז'ואאו אלמיידה, אבל לא את ג'יי הינדלי ומיקל לאנדה. האקוודורי והאוסטרלי הרוויחו במטרים האחרונים 6 שניות על לאנדה. בצמרת הדירוג הכללי, קרפאס ממשיך להוביל עם יתרון של 3 שניות בלבד על הינדלי ו-1:05 דקות על לאנדה שעלה לפודיום. ז'ואאו אלמידה נדחק למקום הרביעי עם 1:54 דקות פיגור. וינצ'נזו ניבאלי עדיין חמישי אבל רחוק מפסגה - 5:48 דקות.

אחרי יום מלא משקעים, הפלוטון יקווה לשלב הרבה יותר יבש, אבל מהיר בקטע ה-18 שיצא מחר מבורגו ואלסוגאנה לטרוויזו (152 ק"מ). זו תהיה ההזדמנות האחרונה של הספרינטרים להוכיח מה יש להם ברגליים, לפני שהג'ירו יחזור שוב להרים הגבוהים בסוף השבוע ויסתיים בקטע נגד השעון בוורונה ביום ראשון, עם לובש החולצה הוורודה.

צמרת הדירוג הכללי אחרי 17 קטעים