הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'אקוב פוגלסנג מוביל את הטור של שוויץ

הרוכב של פרמיירטק ניצל את פרישתו של ולאסוב, דנץ ניצח בקטע השישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.22 - 19:40
שמר על החולצה הצהובה. פוגלסגנג (ספרינט סייקלינג)
שמר על החולצה הצהובה. פוגלסגנג (ספרינט סייקלינג)

תגיות: טור שוויץ

קורונה? למי שחשב שהיא נעלמה מחייינו , בא הטור של שוויצריה עם תזכורת שעננת המגיפה עדיין מרחפת. היום בבוקר לפני תחילת השלב השישי והמפרך ( 177 קמ ו 4000 מטר טיפוס) התברר שגל האומיקרון המכה כרגע קשות בשוויצריה, כפה את פרישתם של למעלה מ-30 רוכבים שאובחנו כחיוביים , ובתוכם שני רוכבים מישראל פרמייר טק, סבסטיאן ברוויק האוסטרלי ורטו הולנסטיין השוויצרי .

מכת הקורונה לא פסחה גם על מוביל המירוץ, אלכסנדר וולאסוב, שנאלץ לנטוש , וכך זינק היום הפלוטון עם הדני של פרמייר טק, ג׳קוב פולגסאנג, שניצב ערב המהומה במקום השני (6 שניות אחר המוביל הפורש) כמוביל המירוץ החדש.

ההרכב המדולל של פרמייר טק עשה הכל כדי לסייע לפוגלסאנג לשמור על חולצת המוביל  - והיא הצליחה במשימה על חוט השערה ממש. ניקו דנז מקבוצת די אס אם ניצח את השלב בבריחה, אבל המאבק הגדול התרחש מעט מאחור בין שלושת הרוכבים המובילים בדירוג הכללי, סרחיו היגיטה הקולומביאני, גריינט תומאס הבריטי ופוגלסאנג של ישראל פרמייר טק.

הקרב הסתיים בסטאטוס קוו כאשר השלושה חוצים את קו הסיום בזמן זהה ופוגלסאנג שומר על החולצה הצהובה ביתרון של שניה אחת על תומאס והיגיטה. ניצחון בטור של שוויץ יעניק לפרמיירטק 500 נקודות דירוג שיעזרו לה להימנע מירידה לדרג השני בסיום השנה. כרגע פרמיירטק מדורגת מתחת לקו האדום ועלולה לאבד את הכרטיסים החופשיים לקלאסיקות ולגרנד טורים. לסיום הטור נותרו עוד שני שלבים.