הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קאבנדיש ואלאפיליפ מחוץ לטור דה פראנס

קוויקסטפ העדיפה את יאקובסן כספרינטר המוביל. הצרפתי רק חזר מפציעה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.06.22 - 17:19
יחמיץ את הטור. קאבנדיש (GETTY)
יחמיץ את הטור. קאבנדיש (GETTY)

בימים האחרונים מפרסמות הקבוצות את הסגלים הסופיים שלהם לטור דה פראנס, שייצא לדרך ביום שישי הקרוב בקופנהגן. ההחלטה הדרמטית ביותר יצאה היום (שני) מכיוונה של קבוצת קוויקסטפ אלפה ויניל, שהותירה בחוץ את מארק קאבנדיש וז'וליאן אלאפיליפ, שניים מהשמות הבולטים של עולם הרכיבה.

קאבנדיש, שזכה בארבעה קטעים ובחולצה הירוקה אשתקד, לא זומן בגיל 37 לטור ובכך תמנע ממנו האפשרות לשבור את שיא הניצחונות של אדי מרקס השנה. אחת הסיבות לכך היא העובדה שהוא מסיים חוזה, והשניה היא שבקוויקסטפ נותנים את הבמה לרוכב ההולנדי פאביו יאקובסן שניצח 11 שלבים השנה, ומסומן כספרינטר המוביל.

הסיפור של אלאפיליפ שונה. הרוכב הצרפתי שלבש בעבר את החולצה הצהובה ונחשב לאחד הדמויות הצבעוניות והססגוניות של המרוץ, עבר תאונה קשה בליאז'-באסטון-ליאז' בחודש אפריל וחזר להתחרות באליפות צרפת בסוף השבוע האחרון, כשהוא כנראה לא מספיק כשיר למרוץ בן שלושת השבועות בצרפת.

הקבוצה הבלגית תשים את כל הביצים בסל של יאקובסן והרוכבים שיעזרו לו על הכביש יהיו מייקל מורקוב, קספר אסגרין, איב למפרט, מאטיה קטאנו, טים דקלרק, אנדרה באגיולי ומיקל הונורה. הקבוצה תגיע לטור ללא אף מנצח בשלבים בתחרות החשובה ביותר ומעניין לראות כיצד זה ישפיע על הרוכבים שנבחרו.