הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בעקבות הניצחון: קלארק צפוי לקבל חוזה חדש בפרמייר טק

בקבוצה הישראלית חגגו את ההישג ההיסטורי בטור. וגם: התכניות לשלבים הבאים

דני פורת
דני פורת  07.07.22 - 06:44

אחרי עונה קשה של אכזבות, ישראל פרמייר טק יכולה סוף סוף לחייך. הקבוצה הישראלית עשתה היסטוריה כאשר הרוכב האוסטרלי שלה, סיימון קלארק, הפתיע את כולם וזכה אמש (רביעי) בקטע החמישי של הטור דה פראנס. זו הפעם הראשונה מאז הקמתה, שפרמייר טק, זוכה בניצחון בשלב במרוץ היוקרתי ביותר.

בפרמייר טק מודים שהם לא סימנו את השלב בארנברג ככזה שיכול לצאת ממנו ניצחון. אבל קלארק שנשלח לבריחה 21 ק"מ מפתיחתו, התמיד לאורך כל הדרך וניצל את העובדה שהפייבוריטים בפלוטון לא עבדו בצורה מספיק יעילה כדי לסגור את הפער. במטרים האחרונים הצליח קלארק לגלוש לקו הסיום והקדים בסנטימטרים את טאקו ואן דר הורן, כדי לחגוג את ניצחונו הראשון אי פעם בטור.

"לנצח כזה מירוץ, על האבנים, זה משהו מדהים", סיפר לערוץ הספורט, סילבן אדמס, בעלי הקבוצה שנמצא בטור מאז שנפתח בשבוע שעבר בדנמרק. "אני ממשיך לומר לאנשים שאנחנו הקבוצה היחידה מישראל שמשחקת ברמה הגבוהה ביותר בענף שלה. זה אולי הענף השני הכי נצפה בעולם אחרי כדורגל. אנחנו נושאים בגאווה את השם 'ישראל' וזוכים לעידוד אדיר מהצרפתים. כעת השלמנו את כל הניצחונות בגרנד טורים: ג'ירו, טור ו-וואלטה. שמנו את ישראל על המפה", המשיך הבעלים.

אדמס המתין בסיום לקבוצה בעלייה לאוטובוס. הוא חיבק את כולם וברקע הרוכבים פצחו בשירה אדירה. הקבוצה השיגה 125 נקודות דירוג, שיכולים לשנות את תמונת הדירוג הכללי של ה-UCI (איגוד האופניים העולמי). כזכור, ערב הטור מוקמה הקבוצה מתחת לקו האדום, ואם לא תצליח לעלות מעליו, היא תרד דרג ותאבד את הכרטיסים החופשים למרוצים הגדולים, ביניהם הטור דה פראנס.

קלארק, שהגיע בתחילת השנה לפרמיירטק לאחר ששוחרר מקוויבקה והפך לרוכב חופשי בשוק, העניק לקבוצה 11 אלף יורו על ניצחון בשלב. אבל הכסף, הקטן יחסית, הוא כמובן הסיפור השולי של הניצחון. האוסטרלי צפוי לקבל הארכת חוזה בפרמייר טק לאחר שחתם לעונה אחת בלבד, כנהוג בעולם האופניים לאחר השגת ניצחון בטור, שלא לומר ניצחון היסטורי.

מלכתחילה סימנה הקבוצה שני שלבים אפשריים לניצחון במהלך הטור, אחד מהם עשוי להיות מחר כאשר מייקל וודס, הרוכב הקנדי של הקבוצה, עתיד להשתתף בבריחה בקטע מתגלגל שיסתיים בלונגווי. בנוסף, הקבוצה תנסה להמשיך לשמור על יאקוב פוגלסנג, שמדורג 1:21 דקות בלבד מהחולצה הצהובה. "זה הישג עצום שמוריד מאיתנו הרבה לחץ. לנצח בשלב מוקדם בטור - יוצר ביטחון אצל הרוכבים ויש לנו עכשיו עוד מספר הזדמנויות לעשות הישג אדיר ומכופל", הוסיף אדמס.