כבוד ענק: אניימה בנבחרת העשור של אפריקה

גם סלאח ומאנה ב-11 של הפדרציה הבינלאומית. ההרכב בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.01.21 - 12:34
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

וינסנט אניימה הוא לא רק שוער על עבור חובבי הכדורגל בישראל אלא גם עבור כל יבשת אפריקה. הבוקר (שישי) הפדרציה הבינלאומית להיסטוריה וסטטיסטיקה פרסמה את הרכב העשור שלה של היבשת, כאשר השוער הניגרי, שכיכב בבני יהודה, הפועל ת"א ומכבי ת"א זכה למקום בין הקורות.

כזכור, אניימה רשם 179 הופעות בליגת העל שלנו, כאשר ב-61 משחקים 'החתול' שמר על רשת נקייה. לאחר מכן הוא נדד לליגת הצרפתית שם בלט במדי ליל עם 164 הופעות לפני שתלה את נעלייו לפני שנתיים בגיל 36.

בהגנה שנבחרה לצידו אפשר לראות את כוכבה של נאפולי, קאלידו קוליבאלי, אריק באיי ממנצ'סטר יונייטד, מהדי בנעטיה, שהיה בבאיירן מינכן ויובנטוס ואחמד פתחי, ששיחק בעיקר בליגה המצרית ורשם 136 הופעות בנבחרתו.

בקישור אין יותר מדי הפתעות כשיאיא טורה, שכיכב בברצלונה ומנצ'סטר סיטי נבחר לצידם של אנדרה איוו הגנאי הנפלא, וריאד מחרז מסיטי. את עמדות ההתקפה איישו השחקנים האימתנים של ליברפול, מוחמד סלאח וסאדיו מאנה. פייר אמריק אובאמיינג מארסנל השלים את 11 הטובים ביותר של אפריקה.

ההרכב המלא: אניימה (ניגריה); בנעטיה (מרוקו), קוליבאלי (סנגל), באיי (חוף השנהב), פתחי (מצרים); טורה (חוף השנהב), מחרז (אלג'יריה), אנדרה איוו (גאנה): מאנה (סנגל), סלאח (מצרים), אובמיאנג (גאבון).