הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בעשרות מיליונים: החסויות היקרות בעולם

כמה שווים שטחי הפרסום על חולצות השחקנים? הדירוג המלא בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.22 - 12:07

ככל שהכסף הגדול הופך לכל כך מכריע בכדורגל, כך גם גדלה ההשפעה של נותנת החסות הראשית של כל קבוצה, והסכומים בהתאם. וכך, פיסת בד על חזה של שחקן היא למעשה שטח פרסום לכל דבר, ויכולה להיות שווה מאות אלפי יורו לעונה. כשאנחנו על סף פתיחת עונת 2022/23, הנה רשימה של הסכמי החסות הגבוהים ביותר בכדורגל העולמי.

ראשונה בדירוג היא ריאל מדריד, שמקבלת מפליינג אמירייטס 70 מיליון יורו בשנה, בהסכם הגבוה ביותר בכדורגל העולמי. במקביל, באלופת אירופה לא נחים ומחפשים גם ספונסר לשרוול החולצה, ועל פי הדיווחים, ניהלו שיחות עוד לפני עידן הקורונה עם משרד התיירות הטורקי (ב-12 מיליון יורו לעונה) ועם פרויקט קידיה הסעודי (ב-15 מיליון יורו לעונה).

שנייה בדירוג היא פריז סן ז'רמן, שמחליפה את חוזה החסות הראשי עם ALL בקטאר איירווייז, ובכל מקרה קיבלה משתיהן 65 מיליון יורו בשנה. במקום השלישי נמצאת ברצלונה, שמוכיחה שהיא עושה הכל כדי לצאת מהמשבר הכלכלי שאליו נקלעה, עם החוזה הטרי והמרשים שנחתם עם ספוטיפיי ויכניס לה 57.5 מיליון יורו החל מהעונה הקרובה, לא כולל כמובן זכויות השם על אצטדיון קאמפ נואו.

אחריהן ניתן למצוא שש קבוצות אנגליות, שמראות את הדומיננטיות של הפרמייר-ליג ברשימה כאשר שתי הקבוצות של מנצ'סטר, סיטי ויונייטד, מקבלות 55 מיליון יורו מאתיחד וטים ויואר בהתאמה. אחריהן חולקות מקום ארסנל, צ'לסי, ליברפול וטוטנהאם שמכניסות 47.5 מיליון יורו לעונה בזכות החולצות שלהן. נועלות את העשירייה יובנטוס ובאיירן מינכן, עם חוזה חסות של 45 מיליון יורו לעונה לכל אחת.

יש לציין שבנוסף לרשימה הזאת, קיימים חוזי חסות לא פחות גבוהים, אך קשה להעריך אותם מאחר שהחברה שנותנת את החסות היא גם הבעלים של המועדון. כמו במקרה של וולפסבורג ופולקסוואגן, שם ההערכה מדברת על כ-70 מיליון יורו לעונה, או אף במקרה של זניט סנט פטרסבורג, שעל פי הדיווח מדובר בלא פחות מ-100 מיליון יורו לשנה.

דירוג החסויות
1. ריאל מדריד - פליינג אמירייטס, 70 מיליון יורו.
2. פריז סן ז'רמן - קטאר איירווייז , 65 מיליון יורו.
-. פריז סן ז'רמן - אקור ליב לימיטלס, 65 מיליון יורו.
3. ברצלונה - ספוטיפיי, 57.5 מיליון יורו.
4. מנצ'סטר יונייטד - טים ויואר, 55 מיליון יורו.
-. מנצ'סטר סיטי - אתיחד, 55 מיליון יורו.
6. ארסנל - פליינג אמירייטס, 47.5 מיליון יורו.
-. צ'לסי -  טרי, 47.5 מיליון יורו.
-. ליברפול - סטנדרד צ'ארטרד, 47.5 מיליון יורו.
-. טוטנהאם - AIA גרופ,  47.5 מיליון יורו.
10. באיירן מינכן - טלקום, 45 מיליון יורו.
-. יובנטוס - ג'יפ,  45 מיליון יורו.