"לרוני לוי היתה בעיה בתקשורת עם שחקניו''

בקאלי אחרי עזיבת מאמן סטיאווה בוקרשט: "רוני לא מאמן רע כל כך, אבל מעולם לא שיחקנו כל כך גרוע". איליה סטאן, לשעבר בהפועל פ"ת ובסטיאווה, יחליפו: "מצב גרוע יותר מהנוכחי לא יכול להיות פה. רק אני אקבע מקצועית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.09.11 - 10:52
בקאלי ורוני לוי בפגישה השבוע. המאמן הישראלי שוב עוזב
בקאלי ורוני לוי בפגישה השבוע. המאמן הישראלי שוב עוזב

תחילת כתבה

הרומן הקצר בין רוני לוי לסטיאווה בוקרשט הסתיים אמש כשהקבוצה הרומנית סיימה בתיקו 1:1 מאכזב מול לרנקה בליגה האירופית. הכשלונות האחרונים של לוי בליגה ובאירופה, והעובדה שהבעלים ג'י.ג'י בקאלי החליט להתערב בהחלטות המקצועיות, הובילו לפרידה כשמיד לאחר המשחק הודיע בקאלי כי הוא מצפה מלוי לעזוב. לוי יערוך אחה"צ מסיבת עיתונאים בה ייפרד רשמית מהקבוצה.

היום (שישי) כבר בחר בקאלי במאמן מחליף ללוי: איליה סטאן הרומני, הקשר האחורי ששיחק ב-1998-1999 בהפועל פתח תקוה. אמש אמר בקאלי כי ברצונו להביא במקום לוי מאמן מקומי שמכיר את השחקנים והשפה.

"עזיבת לוי ברורה כי התוצאות הרצויות לא הושגו", אמר בקאלי הבוקר לתקשורת הרומנית, "הוא לא השיג את מה שציפיתי ממנו, לא שיחקנו טוב ולא עמדנו בציפיות. עם זאת, אני אשאר חבר של רוני ואפילו אסע לבקר אותו בישראל".

"לרוני היתה בעיה של הבנה עם השחקנים", הוסיך בקאלי, "זה לא שהוא מאמן רע, אבל מעולם לא שיחקנו גרוע כל כך. אין לי ביקורת כלפי השחקנים. הם חסרו את התשוקה לניצחון וזה דבר שמאמן צריך לתת להם. הם שיחקו בעמדות לא שלהם". ברומניה אגב מדווח כי מילאן מרדאקוביץ' שכבש את השער ללרנקה ב-1:1 והוביל למעשה לעזיבת לוי, גמעט והגיע הקיץ לסטיאווה, אולם בקאלי סירב לדרישות כספיות חדשות שהעמיד החלוץ לאחר שכבר הושג סיכום.

סטאן, הבינלאומי לשעבר, כבש 59 שערים ב-187 הופעות במדי סטיאווה בין השנים 1987 ל-1995 ואחר כך ב-1997. לאחר מכן הגיע לפ"ת ופרש לאחר ששיחק גם בצפרירים חולון (3 שערים ב-24 הופעות). בנבחרת רומניה רשם סטאן 3 הופעות וסיים ללא שערים. קריירת האימון שלו כוללת קדנציות כעוזר מאמן נבחרת רומניה, מאמן אל שבאב ואל סיד, אל איתיחאד, גלוריה בוזאו (הומעדון בו גדל) וטארגוביצה.

"גרוע מהמצב של סטיאווה כרגע לא יכול להיות, אמר הבוקר סטאן, "אני אפגש היום עם בקאלי ונחתום רשמית על החוזה. דיברנו כבר ואמרתי לו שברגע שאהפוך למאמן סטיאווה אני אקבל את ההחלטות המקצועיות ורק אני. אני רוצה, כשחקן סטיאווה לשעבר, שהאוהדים יעמדו מאחוריי ויתמכו בי".