"קיבלתי הצעה ממלאגה. אם חיפה היתה לוחצת, הייתי חותם אצלה"

יוסי בניון חשף ב'המשחק': "מאמין שאחתום בספרד בקרוב. אפרוש מהנבחרת רק לאחר שאקח חלק ביורו הבא. אם יציעו לי להיות שחקן ועוזר מאמן אצל גוטמן, אז אסכים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.11.13 - 23:33

תגיות: יוסי בניון

תחילת כתבה

בכל הליגות באירופה - בלי יוצא מן כלל - העונה כבר נמצאת בעיצומה וכל הקבוצות נכנסו לכושר. רק שחקן אחד, יוסי בניון שמו, עדיין ממתין לרגע הנכון ולעת עתה הוא לא שייך לאף מועדון. הלילה (ראשון), התארח הכדורגלן הישראלי הבכיר וקפטן הנבחרת ב"המשחק" וענה על כל השאלות הבוערות. כן, גם בנוגע לעתידו - עליו כמעט ולא דיבר עד היום - בראיון נדיר ומלא בגילויים.

"אני רוצה לשחק בליגה הספרדית", אמר בניון, ואז סיפק את פריט המידע שאותו כולם רצו לשמוע: "אני מוכן לומר את השם. מדובר במלאגה ואני אמור לחתום אצלה לשנה וחצי וצפוי לשחק שם החל מינואר. אני נחשב זר כי אין לי דרכון אירופי, זה החסרון". מי שממונה על המשא ומתן מטעם בניון הוא סוכן השחקנים אדם קידן.

הקשר, שעבר כבר בצ'לסי ובארסנל, התייחס ליעד הצפוי: "זה מועדון גדול ואני חושב שלמרות כל מה שעברתי בקריירה, אני רוצה להמשיך ולשחק בקבוצות כאלה. הבעיה היחידה היתה שהם חשבו שיש לי דרכון אירופי ורצו שאני אגיע עכשיו. הסברתי להם את זה, והם עדיין רצו אותי. העדיפות שלי עכשיו היא ספרד".

"עוד רגע הייתי חותם בחיפה"

לאחר מכן, הטיל בניון עוד פצצה. "כשהגעתי לארץ לא היה לי אחוז אחד של מחשבה לחזור ולשחק בישראל", סיפר השחקן, אך אז גילה: "הפסקתי ללכת לאימונים כי הרגשתי שעוד רגע אני חותם בחיפה. אם חיפה היתה לוחצת עליי קצת יותר, אני מאמין שהייתי חותם שם למרות שאמרתי להם שאני רוצה לשחק בחו"ל. אשתי אמרה לי שהיא מרגישה שאני חוזר ולכן הייתי חייב להפסיק את האימונים שם".

בניון הסביר את הסיבות בגללן כמעט ביצע את הקאמבק למדים הירוקים, אך חזר בו: "חלומו של כל שחקן הוא לפרוש במדינה שלו, אבל צריך להוציא את ישראל מהמשוואה הזו. אני מכיר שחקנים מכל מקום והם מקבלים כבוד של מלכים, מהקבוצה שלהם ומכל הקבוצות האחרות. בישראל זה לא קורה וזה גם לא יקרה. ועדיין, זה היה נחמד שוב להתאמן עם אריק בנאדו ואדורם קייסי ולשחק עם יניב קטן".

"הייתי רוצה להיות עוזר מאמן-שחקן"

גם נבחרת ישראל זכתה להתייחסות נרחבת מהכוכב הכי גדול שצמח כאן בשני העשורים האחרונים. "הפילו עליי הרבה כשלונות של קמפיינים, אבל הפעם לא הפילו עליי את האשמה כי לא הייתי מעורב", אמר בניון. "גם בקמפיינים קודמים לא הייתה לי בעיה, כי הציפיות היו גבוהות, בעיקר ממני. לא תמיד הן היו ריאליות, אבל טבעי שיבואו לשחקנים המובילים בטענות".

גם לגבי השתלבות בצוות המקצועי סיפק בניון תשובה מפתיעה: "בלי קשר לאלי גוטמן, יש דברים שעולים כמו תפקיד של עוזר - והשם שלי עולה. אני לא אהיה עוזר של אף אחד בלי להיות שחקן. הרצון שלי הוא להמשיך לשחק, אבל אם יחליטו בנבחרת שאני אהיה עוזר מאמן ושחקן במקביל - אז זה משהו שארצה לעשות".

"אפרוש מהנבחרת רק אחרי יורו 2016"

עם זאת, לבניון עדיין יש תכניות גדולות - והרגע בו הוא יגיד "לא" למדים הלאומיים עדיין רחוק. "אני רואה את עצמי פורש מנבחרת ישראל רק אחרי שאשתתף ביורו 2016", גילה הקשר בן ה-33, "וזה ממש לא משנה מי יהיה המאמן".

גם בכל הנוגע לעתידו של גוטמן היה לבניון מה לומר. "אני לא חושב שהשחקנים צריכים להתעסק בזהות המאמן הבא", חרץ השחקן." לפעמים שחקנים מושפעים מדברים מסוימים ולוחצים עליהם להגיד דברים מסוימים. אני יכול לומר רק שאני מאחל לגוטמן שאם הוא רוצה להמשיך, אז שימשיך בנבחרת".

"להיות בלי קבוצה? זה הרגיש טוב לחודשיים"

נחזור להתחלה. בניון, כאמור - ללא ספק השחקן הישראלי הכי בכיר בשוק - מוצא את עצמו בלי אף קבוצה כבר זמן רב. "זה הרגיש טוב לחודשיים בערך, אבל זה לא המצב האידיאלי", סיפר. "כל שחקן רוצה להיות חלק מקבוצה אבל יש דברים שלא תלויים בי".

למרות זאת, בניון מצא גם את היתרונות: "זו הפעם הראשונה ב-11 השנים האחרונות שאני נמצא מעל לשבועיים מישראל, אז לפחות המשפחה שלי נהנית. עכשיו כולנו הגענו למצב שבו אנחנו רוצים להיכנס לשגרה והילדים רוצים לחזור לבית הספר. הילדה הגדולה רוצה לחזור לאנגליה, הילד בן ה-6 רוצה דווקא לספרד".

"לעולם לא אשחק במכבי תל אביב"

למרות שבניון הסביר כי הוא לא מתכוון לחזור ארצה, עלתה שוב סוגיית ליגת העל - בה כמובן דיבר הכוכב על המועדון שיקר לליבו. "אני צופה עתיד ורוד להפועל באר שבע, על אף שאני לא חושב שהיא בנויה לאליפות", אמר השחקן על קבוצת נעוריו. "אם היא תסיים בין שלושת הראשונות זו תהיה הצלחה".

בניון הסביר: "מכבי תל אביב קבוצה הרבה יותר טובה מבאר שבע, גם מכבי חיפה. אסור לשכוח שבאר עוברת תהליך. מאור בוזגלו, גל אראל ואליניב ברדה הם שחקנים מצוינים אבל צריך עוד מספר שחקנים טובים כדי להתחרות לאליפות".

"אם זה היה קורה, אז הייתי חוזר לישראל רק להפועל באר שבע או למכבי חיפה", גילה בניון - ופסל על הסף את האפשרות שיחבור לקבוצה החזקה בליגת העל בימים אלו: "במכבי תל אביב אני לא יכול לשחק".