"אין שום סיכוי שאשוב. ברוסיה לא גוזרים אותי אחרי הפסדים"

ביברס נאתכו סיים חוזה בקאזאן וירה: "הביקורות עלי היו מוגזמות, גוטמן צריך לקבל עוד קמפיין". על החלום: "רוצה לשחק בגרמניה". על האקסית: "אין בהפועל ת"א סדר, אף אחד לא יודע מי מחליט"

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.12.13 - 12:45
תחילת כתבה

ביבראס נאתכו הוא אחד הלגיונרים היציבים ביותר שהכדורגל הישראלי ייצא בשנים האחרונות, אבל בתקופה הקרובה, נראה שהאדמה תחתיו תרעד. נאתכו סיים את החוזה ברובין קאזאן, הקבוצה בה שיחק מאז מארס 2010 וכרגע, עושה רושם שהוא לא מתכוון להישאר ברוסיה. אמש, הוא התארח בתכנית "המשחק".

"החלום הוא לשחק באחת הליגות הבכירות כמו אנגליה או גרמניה", אמר נאתכו, "אין לי הצעה על השולחן, אבל יש הרבה דיבורים ומתעניינים בי. הסיכויים שאני אשאר בקאזאן אפסיים כי המאמן עזב".

"היתה התעניינות כמעט מכל הקבוצות הבכירות, אבל רוסיה הגיעה למיצוי ואני צריך לנסות את מזלי במקום אחר", המשיך נאתכו, "כדורגל זה הרבה מעבר, זה משהו שמרגישים בפנים. אני רוצה לשחק באצטדיונים מלאים. יש לי לאן ללכת, אבל אני רוצה לקבל את ההחלטה הנכונה. כשעזבתי לרוסיה כולם אמרו לי למה אתה עושה את זה, אבל אני הלכתי עם הלב שלי. הרצון כרגע הכי גדול זו הליגה הגרמנית, והחלום הכי גדול זה ברצלונה, אני מקווה שהכל יסתדר".

בקמפיין האחרון של נבחרת ישראל ספג נאתכו הרבה ביקורות על יכולתו. "לא שיחקתי בנבחרת באותה הרמה כמו בקאזאן, אבל הגזימו עם הביקורת שקבלתי. הרבה מהאנשים שביקרו לא ראו אותי משחק בקאזאן. צורת המשחק היא שונה. בקאזאן אנחנו מוותרים לפעמים על הקישור ומשחקים בכדורים ארוכים, אז אני קרוב יותר לרחבה ומגיע למצבים. אלי גוטמן דרש הנעת כדור וקורה שאני נשאר מאחור, בארץ לא מעריכים פס שמשנה משחק".

על היורו הבא אמר: "אם נסתכל על הקמפיינים האחרונים סיימנו את כולם במקום השלישי. זה הרבה תלוי בהגרלה, אבל אם לא נעלה זה כשלון. היחסים שלי עם גוטמן קרובים. לפני גוטמן כל המאמנים קיבלו 4 שנים, ואני לא רואה סיבה שהוא לא יקבל. גם בתקופה בהפועל ת"א, לא היינו קבוצה ממש טובה על ההתחלה. הוא מסוג המאמנים שעובדים לאט ויסודי. המינוס הוא שאין את הפריבילגיה הזו בנבחרת, אבל עוד קמפיין יכול לשנות את זה".

על העובדה שהרבה ישראלים לא הצליחו לאחרונה בחו"ל: "הרבה תלוי באופי, בבחירת הקבוצה שאתה הולך אליה. הרבה שחקנים בחרו קבוצות לא נכונות. אני יכול ללכת לקבוצות עם שמות גדולים, אבל אני לא רוצה ללכת רק בשביל להגיד ששיחקתי שם, אלא לבחור קבוצה שאני באמת יכול לשחק בה".

על הפועל ת"א: "לצערי המילה הכי מתאימה להפועל ת"א זה בלאגן. משיחות שלי עם שחקנים וממה שאני מבין, אין סדר, בתקופתנו היה יו"ר, היה מנהל. היינו יודעים מי מקבל החלטות ומי קובע. אמרתי פעם שאני אחזור לשחק בארץ, אבל אין סיכוי שאני אסיים פה את הקריירה, כשאני בא לנבחרת זה מספיק לי. שם אני מתעסק אך ורק בכדורגל, יש לי שקט. אם הפסדתי משחק לא גוזרים אותי ולא חותכים אותי והורסים לי את החיים, טוב לי שם".